Komentarze

Za oknami niemal pełnia lata, więc czas wyjść z domu, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Można to robić na wiele sposobów, a jednym z nich jest zabawa popularnymi dronami. Te kompaktowe urządzenia mogą nie tylko wykonywać efektowne akrobacje powietrzne, ale potrafią też robić niezłe zdjęcia i nagrywać ciekawe wideo. Jeśli jeszcze nie posiadacie takiego gadżetu, to najwyższy czas by sobie go sprawić. 

 

Wielka Brytania zaostrzyła prawo odnośnie użytkowania dronów przez osoby prywatne. Od listopada 2019 roku każdy dron o wadze powyżej 250 gramów musi być zarejestrowany. To samo dotyczy zdalnie sterowanych modeli samolotów. Każde z urządzeń po rejestracji musi posiadać specjalną naklejkę z unikalnym numerem rejestracyjnym. Ponadto użytkownicy dronów muszą przystąpić do testu teoretycznego oraz uiścić roczną opłatę w wysokości 9 funtów. Do testu online może przystąpić każda osoba, która ukończyła 13 lat. Test na pilota drona składa się z 20 pytań wielokrotnego wyboru. Aby uzyskać pozytywny wynik testu należy odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 16 pytań. Od grudnia za latanie dronem bez licencji oraz rejestracji urządzenia będzie groziła kara w wysokości 1000 funtów.

Brytyjski rząd zdecydował się na zaostrzenie przepisów w związku ze wzrostem liczby incydentów związanych z użytkowaniem dronów. Obiekty latające są używane w pobliżu lotnisk stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla przelatujących samolotów. Brytyjska prasa wielokrotnie opisywała incydenty związane z nieodpowiedzialnym użytkowaniem dronów. Ponadto grupy przestępcze często wykorzystują urządzenia do przemytu narkotyków. Obowiązkowej rejestracji podlegają wszystkie drony o wadze od 250 gramów do 20 kilogramów. Niemniej warto wspomnieć, że lżejsze urządzenia wciąż będą traktowane jak zabawki. Nie zwalnia to jednak ich użytkowników od odpowiedzialności za ewentualnie wyrządzone szkody.

Szybki rozwój technologi oraz spadające ceny dronów sprawiły, że urządzenia są dziś dostępne niemal dla każdego. Wysokiej jakości drona z kamerą 4k można kupić za około 800 funtów. Więcej informacji o obowiązkowych egzaminach oraz rejestracji dronów można znaleźć pod adresem caa.co.uk.

 

W wyborze właściwego modelu pomoże Wam najnowsze zestawienie, prezentujące 10 najciekawszych modeli dronów w porównywarce cenowej Skąpiec.pl.

 

1.  Overmax X-Bee Drone 7.2

2.  DJI Mavic Air Fly More Combo czarny 

3. Overmax X-Bee Drone 9.5 GPS 

4. Overmax X-Bee Drone 8.0

5. DJI Ryze Tello

6. DJI Mavic Mini

7. DJI Mavic 2 Pro

8. DJI Mavic 2 Zoom 

9. DJI Mavic Air Fly More Combo

10. DJI Mavic Mini Fly More Combo

 

 

 

 

 

 

Dariusz Pilichowski

Żródło: Media

Data Publikacji: 02.06.2020   22.40

 

 

Zobacz świat z innej perspektywy.
Rejestracja dronów oraz egzaminy dla operatorów


02 czerwca 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

WIELKA BRYTANIA

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA