Zmiana prędkości w Anglii, która dotyczy wszystkich kierowców.

Highways England potwierdza zmiany limitów prędkości w Anglii. Kierowcy najczęściej są zirytowani kiedy słyszą o zmianach prędkości. Kojarzy im się z nowymi limitami prędkości i to tymi zmniejszonymi. Ale nie tym razem, teraz mamy dobrą wiadomość. Highways England potwierdziło, że na robotach drogowych prędkość zostanie podniesiona.

Po badaniach i próbach Highways England postanowiło podnieść prędkość na robotach drogowych o 10 mil, oczywiście tam gdzie to jest bezpieczne. Nie dotyczy to wszystkich robót drogowych lecz tylko tych które są oznaczone limitem do 60mil. Stwierdzono, że kierowcy bardzo często przekraczali obowiązujące 50 mil, a po podniesieniu limitu do 60 mil częściej stosowali się do nowego ograniczenia, co przynosi korzyści w zakresie bezpieczeństwa. Ponadto zwiększenie prędkości skróci czas trwania podróży.

Jim O'Sullivan, dyrektor generalny Highways England, powiedział:„Użytkownicy dróg rozumieją, że roboty drogowe są konieczne, ale są nimi sfrustrowani. Dlatego testowanie prędkości 60 mil na godzinę było wyzwaniem, by zapewnić jednocześnie bezpieczeństwo naszym pracownikom i osobom korzystającym z naszych dróg.

„Mamy zaplanowany ogromny program prac drogowych, więc możliwość korzystania z prędkości 60 mil na godzinę tam, gdzie jest to bezpieczne, będzie nadal poprawiać bezpieczeństwo i komfort jazdy wszystkich użytkowników na naszych drogach”.

 

Krzysztof Bożyczko

Źródło: Manchester Evening

Data Publikacji: 27 lipca 2020 ; 10:10

Komentarze

Zmiana prędkości na drogach
w Anglii. Dotyczy wszystkich kierowców.


27 lipca 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

WIELKA BRYTANIA

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA