Komentarze

Pasażerowie wjeżdżający do Wielkiej Brytanii będą zmuszeni przejść do 14-dniowej kwarantanny w ramach nowych planów opracowywanych przez brytyjskich urzędników.

 

Ministrowie mają nadzieję, że ograniczenia, które mogą zostać wprowadzone w przyszłym miesiącu, pomogą zapobiec drugiemu szczytowi zakażeń, gdy kraje na całym świecie odblokują kontrole graniczne i umożliwią ponowne podróżowanie. Pojawiają się słowa  krytyki, że Wielka Brytania nie nałożyła  wystarczająco rygorystycznych środków podróży.

 

Wielka Brytania nadal prowadzi politykę otwartych granic, w przeciwieństwie do 130 innych krajów, które zamknęły swoje granice. Szefowie lotnisk skarżyli się również na złagodzone przepisy, które obejmują braki testowania pasażerów po przylocie do Wielkiej Brytanii.

 

Jednak wiadomo, że nowe plany blokady dla podróżnych zostały uzgodnione podczas spotkania ministrów i innych urzędników Wielkiej Brytanii w środę, jak donosi "Mail on Sunday".

 

Zostali poinstruowani, aby wprowadzić sposoby egzekwowania takich przepisów, w tym nakładanie dużych grzywien, a nawet ściganie karne na mocy ustawy "Coronavirus". Podczas spotkania uzgodniono, że władze będą miały prawo odwiedzić zarejestrowane adresy pasażerów, aby upewnić się, że przestrzegają dwutygodniowej kwarantanny.

 

Źródło rządowe:

"Rygorystyczne podejście w stylu singapurskim w naszych portach pomoże Wielkiej Brytanii zarządzać ryzykiem związanym z podróżnymi wjeżdżającymi do kraju i ograniczy możliwość drugiej fali zachorowań.

"Rozważamy wdrożenie tych środków we właściwym czasie, zgodnie z opiniami naukowymi i w przypadku znacznego ograniczenia przekazu społeczności".

 

 

Minister spraw zagranicznych Dominic Raab potwierdził, że rząd rozważa kontrole osób przybywających do portów morskich i lotniczych w całej Wielkiej Brytanii. Ministrowie wcześniej odrzucili takie podejście, argumentując, że będzie to miało niewielki wpływ, biorąc pod uwagę niską liczbę osób przybywających do Wielkiej Brytanii i tempo przekazywania przez społeczność w tym kraju.

 

 

Dominic Raab powiedział:

"Przez cały czas testowaliśmy to z naukowcami i z lekarzami, aby upewnić się, że w miarę zmian jesteśmy w stanie podjąć wszelkie nowe środki, które są konieczne.

"To jest coś, na co będziemy patrzeć. Może to obejmować badania osób przyjeżdżających. Może to obejmować społeczne zdystansowanie".

 

Co najmniej 90 procent ludności świata żyje z ograniczeniami w podróżowaniu, które uniemożliwiają pasażerom podróżowanie do ich krajów. Jednak Wielka Brytania jest w tym małym procencie, który nie zakazał takich podróży. Różne kraje wprowadziły już 14-dniową blokadę dla podróżnych przybywających z zagranicy, w tym niektóre kraje o najniższej liczbie zakażeń, takie jak Nowa Zelandia i Australia, podczas gdy Grecja i Niemcy są między innymi w celu wdrożenia tych samych zasad.

 

Japonia i Hongkong testują podróżnych po przyjeździe – nawet ci, którzy testy mają negatywne, są odizolowani. To jest po tym, jak okazało się, że ponad 500 prywatnych odrzutowców wylądowało na brytyjskich lotniskach z hotspotów koronawirusowych, ponieważ ogólnokrajowa blokada rozpoczęła się 23 marca. W sumie 15 przyleciało z najbardziej dotkniętego kraju na świecie -USA, kolejne 25 z ogarniętej koronawirusem Hiszpanii, 27 z Francji i 32 z Niemiec.

 

 

Dariusz Pilichowski

Źródło: Metro

Data Publikacji: 26.04.2020  20.30

 

 

 

Wszyscy pasażerowie lecący na brytyjskie lotniska na 14 dni kwarantanny .


26 kwietnia 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

 

 

 

 

Wejdź na

WIELKA BRYTANIA

   KONTAKT

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka