Pasażerowie autobusu jadącego ze Swinton do Manchesteru byli zdziwieni, gdy zobaczyli na jednym z siedzeń mężczyznę, który zamiast maseczki ochronnej miał owiniętego wokół szyi i twarzy węża!!! Ciekawi jesteśmy, czy jechaliście z nim? Czy ktoś z Was widział go?

 

                                            „…Wsiadł do autobusu człowiek z wężem na szyi

                                                  Nikt go nie poratuje nikt mu nic nie powie

                                                  Tylko się każdy gapi, Tylko się każdy gapi i nic…”

 

 

Jedna z pasażerek powiedziała, że na początku wydawało jej się, że mężczyzna ma na twarzy „zabawną maskę”, jednak po chwili zdała sobie sprawę, że jest to żywy gad. W całej sytuacji było także to, że – zdaniem kobiety – „nikt się tym szczególnie nie przejął”.

Niektóre osoby stwierdziły nawet, że obecność węża w autobusie w tak szczególnej pozie „umiliła” im podróż. Sam gad także musiał czuć się komfortowo, gdyż w pewnym momencie zrezygnował z roli „maseczki” i zaczął pełzać po poręczy autobusu.

 

                                                                                           

 

Mężczyzna pod swoim wężem wcale nie miał maseczki. W sprawie zabrał też głos rzecznik Transport for Greater Manchester, który powiedział:

 - Regulacje rządowe jasno wskazują na to, że nie musi to być maseczka chirurgiczna i że pasażerowie mogą zrobić swoją własną lub          założyć coś odpowiedniego, jak szalik czy chustka. Istnieje niewielka możliwość interpretacji tego, co może nadawać się na taką              osłonę, dlatego nie uważamy, że obejmuje ona także skórę węża – zwłaszcza gdy jest ona nadal jego częścią.

Noszenie maseczek ochronnych w środkach transportu publicznego jest obowiązkowe, a wyjątkiem są osoby, które nie mogą mieć zakrytej twarzy ze względów zdrowotnych, niepełnosprawności czy wieku.

 

 

Dorota Witkowska-Dziuma

Źródło: artykuły prasowe

Data publikacji: 19 września 2020; 10:30

 

 

 

 

Komentarze

Wąż zamiast maseczki. Niecodzienny
widok w autobusie komunikacji miejskiej
w Manchesterze.


19 września 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

Wielka Brytania

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA