Od wczoraj wszyscy podróżni przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z Hiszpanii będą zobowiązani do odbycia 14-dniowej kwarantanny - poinformowało wczoraj brytyjskie Ministerstwo Transportu. To efekt rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w Hiszpanii.
 
Wcześniej o takiej decyzji poinformowały władze Szkocji i Irlandii Północnej. Obowiązek kwarantanny wszedł w życie dzisiaj o północy, zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu decyzji.
 
W wyniku postanowień władz Hiszpania zostaje zdjęta z listy krajów zwolnionych z obowiązku odbywania kwarantanny. Jednocześnie brytyjski resort spraw zagranicznych odradził podróże do Hiszpanii.
 
Zmiana jest konsekwencją rosnącej liczby zakażeń w Hiszpanii. Zwiększoną liczbę zakażeń zanotowano m.in. w Barcelonie, Saragossie i Madrycie. W Katalonii miejscowe władze zdecydowały wczoraj o zamknięciu dyskotek.  W ciągu ostatniego tygodnia w całym kraju zanotowano ponad 11 tys. nowych przypadków Covid-19.
 
W odpowiedzi na działania brytyjskich władz rzeczniczka hiszpańskiego MSZ stwierdziła, że rozumie ich decyzje, lecz podkreśliła, że Hiszpania jest "bezpiecznym krajem", z odizolowanymi i kontrolowanymi ogniskami infekcji.
 
 
Tomasz Węcławski
 
Źródło: Media
 
Data publikacji : 27 lipca 2020 ; 10:20

Komentarze

UK przywraca 14-dniową kwarantannę dla przyjeżdżających z Hiszpanii.


27 lipca 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

WIELKA BRYTANIA

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA