Theresa May : ponowne referendum
byłoby zdradą.
03 września 2018
Przeprowadzenie drugiego referendum byłoby wielką zdradą naszej demokracji i zaufania - pisze dzisiaj w "Sunday Telegraph" premier Wielkiej Brytanii. W opublikowanym tekście zaznacza, że "nie da się wepchnąć w kompromisy" w sprawie wyjścia jej kraju z Unii Europejskiej.

 

Podpisany przez May artykuł ukazuje się w okresie, w którym spada na nią ostra krytyka za przebieg negocjacji prowadzonych z Brukselą. W lipcu w proteście przeciw jej dotychczasowym uzgodnieniom z UE zrezygnowało dwóch ministrów w jej rządzie - w tym szef dyplomacji Boris Johnson, jeden z głównych orędowników Brexitu w czasie kampanii referendalnej w 2016 r.
 

Polityce gabinetu May sprzeciwia się również utworzona niedawno grupa "People's Vote", która domaga się, by ostateczne warunki opuszczenia Unii Europejskiej zostały poddane kolejnemu referendum. Do "People's Vote" należą czołowe postaci życia publicznego w Wielkiej Brytanii, w tym posłowie obu największych partii. Grupa z jednej strony naciska na May w jej własnym ugrupowaniu torysów, z drugiej chce wykorzystać swoje wpływy, by uczynić ponowne referendum punktem programu opozycyjnych laburzystów.

W tekście w "Sunday Telegraph" premier zapewnia, że "chcemy wyjść z Unii z dobrym porozumieniem i jesteśmy przekonani, że możemy takie osiągnąć". Dodaje, że od lipca w negocjacjach został osiągnięty "realny postęp".

May ostrzega, że "nie podda się" tym, którzy chcą kolejnego referendum, ponieważ byłaby to "zdrada demokracji". "Latem 2016 roku miliony ludzi wystąpiły, by wyrazić swoje zdanie. W wielu przypadkach po raz pierwszy od dekad wierzyli, że ich wybór ma znaczenie, że po latach czucia się ignorowanym przez polityków, ich głosy zostaną usłyszane" - pisze premier w "Sunday Telegraph".

Szefowa brytyjskiego rządu zapewnia, że przygotowuje się na scenariusz, w którym Brexit następuje bez żadnego porozumienia regulującego stosunki między Zjednoczonym Królestwem a UE. Przyznaje jednak, że stworzyłoby to "prawdziwe wyzwanie" dla obu stron.

Zgodnie z unijnymi traktatami wyjście Wielkiej Brytanii powinno nastąpić 29 marca 2019 roku.

 

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA