Książę Edward hrabia Wessexu jest najmłodszym synem królowej Elżbiety II i jej męża księcia Filipa. Urodził się, gdy królowa miała 38 lat. Edward zajmuje 11. miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu, dlatego nie ma właściwie żadnych nadziei na władanie Zjednoczonym Królestwem. W związku z tym wraz ze swoją żoną Sophią postanowili oddalić od królewskiego dworu swoje dzieci Ludwikę i Jakuba. Niedawno hrabia i hrabina Wessexu poinformowali, że ich potomstwo wie już, że nigdy nie będzie mogło żyć na koszt brytyjskich podatników.

 

Książę Edward i hrabina Sofia w 2003 roku zostali rodzicami Ludwiki, cztery lata później pojawił się na świecie ich jedyny syn Jakub. Już po narodzinach dzieci para hrabiowska postanowiła, że nie będą one używać tytułów książęcych, przynajmniej do osiemnastego roku życia. Dalsze losy dwojga wnucząt królowej Elżbiety na królewskim dworze były jednak nieznane. W ubiegłym tygodniu żona Edwarda poinformowała w jednym z wywiadów, że nie zakłada, by Ludwika i Jakub mieli w przyszłości kiedykolwiek tytułować się jako książęta. Co więcej, już oswajani są z myślą, że będą musieli sami na siebie zarabiać i nie skorzystają z pieniędzy podatników jak reszta wyższych rangą członków rodziny królewskiej. – Podjęliśmy decyzję, by dzieci nie używały tytułów książęcych. Co prawda mają je i po ukończeniu 18 lat mogą same zdecydować czy ich używać, ale myślę, że to zaramało prawdopodobne – powiedziała żona księcia Edwarda Sophia w rozmowie z „The Sunday Times”.

Pracowite potomstwo

Od najmłodszych lat hrabia i hrabina Wessexu starają się wychowywać swoje dzieci jak w normalnej rodzinie. – Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy dziadkowie mieszkają w zamkach, ale koniec końców nie liczy się to jaką pełnią funkcję. Dla moich dzieci królowa jest po prostu babcią – zadeklarowała Sophia Wessex. Dlatego na co dzień Edward i jego żona starają się wychowywać potomstwo jak normalna rodzina. Chodzą na ryby, jeżdżą konno, organizują grille dla przyjaciół, a przede wszystkim skupiają się na nauce. 17-letnia dziś Ludwika osiąga świetne wyniki i planuje iść na uniwersytet. – Nigdy bym jej do tego nie zmusiła, ale jeśli ma na to ochotę, to świetnie. Jest dość bystra, więc myślę, że to prawdopodobne. Jeśli chodzi o Jakuba, jeszcze nie wiem, jak potoczy się jego droga – powiedziała synowa królowej Elżbiety.

Hrabina podobna do Meghan?

Brytyjscy poddani w hrabinie Wessexu i jej mężu upatrują podobieństw do księżnej Meghan i księcia Harry'ego. Podobnie jak niepokorna para książęca próbują żyć normalnie i uczyć dzieci samodzielności. Z tą różnicą, że Edward i Sophia nigdy nie starali się za wszelką cenę wychodzić z cienia królowej. Wdzięczni za to, co dostali od monarchini, zdaniem wielu po wyprowadzce Harry'ego i Meghan do Ameryki mają zostać nowymi ulubieńcami Brytyjczyków. Od miesięcy plotkuje się, że Sophia hrabina Wessexu ma zastąpić księżną Meghan w wielu obowiązkach. Ale żona księcia Edwarda, pełna skromności i oddana koronie, nie chce być nową gwiazdą kolorowej prasy. – Ludzie być może zwracają większą uwagę na to, co robię, ale ja cały czas jestem tak samo zajęta... – powiedziała z przekąsem żona Edwarda. 

 

 

Dariusz Pilichowski

Źródło: Media

Data Publikacji: 21.06.2020   13.00

 

Komentarze

Syn Elżbiety II odciął swoje dzieci od królewskich pieniędzy.

21 czerwca 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

WIELKA BRYTANIA

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA