tel. (+44) 0161 627 5872

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2019-2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

f

Stashka - Katarzyna Hain z domu Stasiak ur. 6 lipca 1984 w Szczytnie  – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów.

Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach; jej pradziadek był organistą, dziadek był śpiewakiem, ojciec grał na akordeonie i pianinie.

W wieku siedmiu lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I stopnia w Szczytnie. Samodzielnie opanowała też podstawy gry na gitarze. Swoją edukację muzyczną kontynuowała na wydziale wokalnym w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Olsztynie. W międzyczasie koncertowała w zespole cygańskim Hitano.

Podczas studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które ukończyła na kierunku muzykologii,  aktywnie udzielała się w Chórze Akademickim tego uniwersytetu pod dyrekcją Jacka Sykulskiego.

Kariera muzyczna

Na początku kariery wspierała wokalnie artystów, takich jak Anna Wyszkoni, Zakopower, Marika, Kasia Cerekwicka, Mezo, Kasia Wilk, Natalia Lesz, Monika Brodka, Sidney Polak, Vavamuffin, Pablopavo, Plastic, Abradab czy Andrzej Smolik.

W 2013 z piosenką „Na skraj świata” wzięła udział w konkursie SuperPremiery podczas 50. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym samym roku z piosenką wygrała plebiscyt radiowy Przebojem na antenę. W 2014 reprezentowała Polskę podczas Bałtyckiego Festiwalu Piosenki w Karlshamn. W finale zaśpiewała utwory „Chcę kochać” oraz „Babe Babe I Love You” i zajęła pierwsze miejsce, a także zdobyła nagrodę publiczności.

Pod koniec sierpnia 2015 wydała debiutancki minialbum pt. Nim dalej pójdę, na którym umieściła pięć utworów, w tym single „Chcę kochać” i „Ocean myśli”. 18 marca 2016 wydała debiutancki album studyjny pt. Naturalnie. W styczniu 2018 bez powodzenia zgłosiła się do krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W styczniu 2020 wzięła udział w programie Szansa na sukces. Eurowizja 2020, wyłaniającym reprezentanta Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Prowadzi dziecięcy zespół wokalny MazurKids w Szczytnie.

Na swoim muzycznym koncie kariery artystycznej posiada albumy

  • studyjny "Naturalnie"

oraz single

  • 2012 – „Zegar”
  • 2013 – „Na skraj świata”
  • 2013 – „Pełna miłości”
  • 2014 – „Chcę kochać”
  • 2015 – „Ocean myśli”
  • 2018 – „Nic do stracenia”

 

W rozmowie na żywo opowie nam o sobie więcej, o najnowszej piosence "Na Wodzie" która dzisiaj jest naszą piosenką dnia, a nawet zdradzi nam szczegóły nadchodzącego albumu "Historie".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomek Węcławski

Data Publikacji: 16 października 2020; 10:30

Komentarze

Stashka w rozmowie na żywo i gorąca premiera piosenki "Na Wodzie". Spotkanie z Gwiazdami.20 października 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...