tel. (+44) 0161 627 5872

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2019-2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

f

Agnieszka Musiał

 

Półkrwi góralka, urodzona i mieszkająca w Bolesławcu na Dolnym Śląsku (21 stycznia 1985r.). Prawnuczka Leopolda Balcy, multiinstrumentalisty, twórcy kultury muzycznej Podbeskidzia, jak również spokrewniona z Otokarem Balcy, operatorem dźwięku w kultowych polskich bajkach m.in. Reksio, Bolek i Lolek.

Studiowała filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwentka Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (2013 r.). Wykładowca wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach (2015-2016) oraz w Szkole Muzycznej II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie (od 2014).

Na początku kariery scenicznej pracowała jako muzyk sesyjny. Od 2010 r. koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Kanadzie, Niemczech, Belgii i na Ukrainie.   W 2016 roku nagrała polskie wersje wokali do spektaklu Baletu Magnificat z USA.

W maju 2017 r. ukazał się jej debiutancki album pt. “Błogo”, na który składa się 11 utworów. Komponuje oraz tworzy teksty nie tylko własnych utworów, ale także dla innych artystów. Jej głos można usłyszeć na wielu albumach jak np. w singlu Kamila Bednarka "Bądź Przy Mnie" który uzyskał status Złotej Płyty.

 

W sierpniu ukazał się nowy singiel Agnieszki "Prom", który jak wszystkie jej piosenki, podbija serca słuchaczy. Jak powstała piosenka, skąd artystka czerpie inspiracje? O historii piosenek, twórczości artystycznej i życiu Agnieszki Musiał opowie sama artystka, a rozmawia z gwiazdą Marcin Szczurski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Data Publikacji:  15 listopada 2020 ; 18:30

 

Komentarze

Spotkanie z Gwiazdą, Agnieszką Musiał.
"Co Autor miał na myśli.
Historie pisane piosenkami".
15 listopada 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...