Greckie Ministerstwo Turystyki ujawniło więcej szczegółów dotyczących odmrażania przemysłu turysycznego. Sezon miałby rozpocząć się 15 czerwca. Wówczas wznowione zostaną loty międzynarodowe na lotnisko w Atenach. Do Grecji mogliby zacząć przyjeżdżać turyści z krajów z dobrą sytuacją epidemiologiczną.

 

Odmrażanie turystyki w Grecji zostało podzielone na kilka faz. Etapy zaplanowano tak, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim - zarówno miejscowym, jak i odwiedzającym - i powstały z uwzględnieniem rekomendacji służb zdrowotnych i sanitarnych.

Od 25 maja będą mogły pływać jachty. Na 1 czerwca zaplanowane zostało otwarcie hoteli całorocznych oraz pól kempingowych. Z kolei od 15 czerwca mają zacząć działać inne obiekty noclegowe (w tym hotele sezonowe), a do Grecji mogliby przyjechać pierwsi turyści z 20 krajów - tych, w których jest dobra sytuacja epidemiologiczna. Ministerstwo nie wyszczególnia jednak, o które kraje konkretnie chodzi. Tego dnia mają zostać wznowione zagraniczne rejsy na lotnisko w Atenach.

Od 1 lipca do Grecji mogliby podróżować turyści z pozostałych krajów (poza tymi, w których sytuacja związana z epidemią będzie zła). Wówczas rozpoczną się loty międzynarodowe na pozostałe greckie lotniska. Docelowo Grecja byłaby dostępna dla wszystkich turystów (bez wyjątków) od 15 lipca, choć władze zastrzegają, że będą monitorować sytuację epidemiologiczną w poszczególnych krajach.

Bez testów i bez kwarantanny

Premier Kiriakos Mitsotakis, cytowany przez lokalne media, zapewnił, że turyści przybywający do Grecji nie będą musieli przechodzić testów na obecność koronawirusa przed podróżą oraz nie będą poddawani 14-dniowej kwarantannie po przylocie.

Jednocześnie dodał, że "testy będą przeprowadzane wtedy, kiedy będzie to konieczne" (niektóre media podają, że ma się to odbywać losowo, głównie na obszarach turystycznych). Ponadto wszyscy turyści będą musieli stosować się do wprowadzonego reżimu sanitarnego, jednak, zdaniem premiera, "nie powinno to rzucać cienia na greckie słońce i naturalne piękno tego kraju".

 

 

 

 

 

 

Dariusz Pilichowski

Źródło: Media

Data Publikacji: 24.05.2020    21.15

 

 

 

Komentarze

Sezon turystyczny w Grecji zacznie się 15 czerwca. Na początek turyści z 20 krajów.


24 maja 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

EUROPA ŚWIAT

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA