Ryanair i WizzAir ukarane za przepisy
dotyczące bagażu podręcznego
22 lutego 2019

Od 1 listopada 2018 r. na pokład samolotu Ryanair i Wizz Air bezpłatnie można wnieść tylko mały bagaż podręczny, mieszczący się pod poprzedzającym fotelem. By wnieść walizkę kabinową trzeba np. wykupić usługę pierwszeństwa wejścia na pokład

Ryanair i Wizz Air muszą zapłacić odpowiednio 3 mln euro i 1 mln euro kary za zmianę polityki bagażowej, zgodnie z którą bezpłatnie na pokładzie można przewozić tylko mniejszy bagaż mieszczący się pod fotelem. Tak zdecydował włoski urząd ds. konkurencji.

Obie tanie linie lotnicze zmieniły politykę bagażową od 1 listopada 2018 roku. Włoski urząd uznał, że kwestionowany przepis to "niewłaściwa praktyka handlowa", która "wprowadza klientów w błąd w sprawie właściwej ceny biletu (...)".

Urząd: Nowa polityka bagażowa Wizz Air i Ryanair to podwyżka cen biletów

Domagając się od 5 do 25 euro dodatkowej opłaty za bagaż podręczny, "oba przedsiębiorstwa przeprowadziły w sposób nieprzejrzysty podwyżkę cen biletów" - uznał regulator.

Włoski urząd zażądał, by obie linie lotnicze odniosły się do czwartkowej decyzji w ciągu 60 dni.

Dochodzenia w tej sprawie domagały się włoskie organizacje konsumenckie. Regulator już w październiku wezwał przewoźników, by zmienili swą politykę dotyczącą bagażu, ale żadna z linii lotniczych nie zareagowała na ten apel.

 

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA