Rozwój nauki i technologii ma pozwolić na porozumiewanie się ze swoimi pupilami w czasie rzeczywistym. Japońscy eksperci oszacowali, że za 20 lat będzie to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu wirtualnej rzeczywistości.

 

 

Jak podaje National Geographic Polska, eksperci z Japonii szacują, że w 2040 roku będzie możliwe porozumiewanie się z domowymi zwierzętami. Co ciekawe, tego rodzaju prognozy związane z przyszłością i rozwojem nauki oraz technologii są wydawane od lat 70. ubiegłego wieku – większość z nich była jak dotąd trafna.

 

Kluczowa okazuje się tutaj tak zwana "biała księga", którą zatwierdzono 16 czerwca na posiedzeniu japońskiego rządu. Zawiera kilkadziesiąt prognoz dotyczących przyszłości, które obejmują okres właśnie do 2040 roku. Jak wynika z jednej z nich, do tego czasu możliwe będzie porozumiewanie się z domowymi zwierzętami w czasie rzeczywistym dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości. Dzisiaj takie rozważania wydają się być tylko elementem opowieści z zakresu fantastyki naukowej.

 

Inne prognozy wskazują na możliwość dzielenia się informacją o smaku z innym człowiekiem (bez podawania mu do spróbowania wybranej potrawy), co ma być możliwe także na odległość. Łatwo sobie wyobrazić, że taka możliwość byłaby rewolucją zarówno w kontekście rozmów telefonicznych, jak i na przykład przekazu telewizyjnego. Japończycy przewidują także, że w przyszłości zmieni się również gospodarka – produkcja i rolnictwo będą w jeszcze większym stopniu uzależnione od automatyzacji i robotyzacji.

 

Wśród japońskich ekspertów odpowiedzialnych za najnowsze prognozy znalazł się laureat nagrody Nobla – Akira Yoshino. Jak powiedział, "teraz mamy dramatycznie zmieniający się czas na całym świecie i najlepszy czas dla dzieci i młodych naukowców, aby rozwiązać problemy środowiskowe i osiągnąć zrównoważone społeczeństwo".

 

 

 

 

 

Dariusz Pilichowski

Źródło: Media

Data Publikacji: 21.06.2020   13.00

 

 

 

 

Komentarze

"Rozmowa" z psem i kotem będzie możliwa. Eksperci z Japonii wskazali datę


21 czerwca 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

CIEKAWOSTKI

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA