Rekord Bałtyku. Woda prawie  jak
w Morzu Śródziemnym
08 sierpnia 2018

Nawet 24 stopnie Celsjusza ma woda w niektórych miejscach Morza Bałtyckiego. To niewiele mniej niż w dużej części Morza Śródziemnego (tam temperatura wynosi ok. 27 stopni) - podaje serwis windy.com.

Jak się okazuje, w niektórych miejscach, m.in. na południu Hiszpani (obok Gibraltaru) woda jest nawet zimniejsza niż w Morzu Bałtyckim. Jak podaje serwis Gazeta.pl, Niemiecki Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii podał, że w Bałtyku średnia temperatura wody w lipcu osiągnęła rekordowe 20 stopni Celsjusza.

To spory wzrost w stosunku do poprzednich lat. O 0,5 stopnia więcej niż w poprzednim rekordowym miesiącu - w lipcu 2014 roku - oraz o 2,8 stopnia więcej, niż wynosi długoterminowa średnia.

Co więcej, nic nie wskazuje na to, by szybko miała nastąpić zmiana warunków pogodowych. Dziś będzie na ogół słonecznie i bez opadów, tylko na krańcach zachodnich i miejscami południowych prognozowany jest deszcz i burze. Opady i wyładowania atmosferyczne będą spowodowane nasuwającym się nad zachodnią Polskę niżem znad Wysp Owczych. Pozostała część kraju będzie w zasięgu wyżu znad Białorusi.

Temperatura powietrza ponownie wzrośnie do wartości powyżej 30 stopni. Najgoręcej powinno być na Pomorzu Zachodnim, 34 stopnie, oraz na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, 33 stopnie.

         

Foto: Shutterstock

 

Źródło: Gazeta.pl, Windy.com

 

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka