Beata Rybotycka, Renata Przemyk, Anna Dymna, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski i wielu innych krakowskich artystów nagrało teledysk do piosenki "Razem być" Zbigniewa Wodeckiego.

 

Pomysłodawcą nagrania piosenki „Razem być” jest Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego, która od trzech lat organizuje Wodecki Twist Festiwal. Tegoroczna edycja miała być wyjątkowa - zaproszeni do Krakowa artyści chcieli świętować razem 70. urodziny swojego patrona. Choć festiwal z powodu pandemii koronawirusa odwołano, o przypadających 6 maja urodzinach Zbigniewa Wodeckiego nikt nie zapomniał nawet przez moment. 

 

Krakowscy artyści, którzy mieli brać udział w festiwalu (ale nie tylko), postanowili uczcić urodziny mistrza piosenką „Razem być”. Tak powstał film łączący indywidualne nagrania artystów w jeden film.

Jakby specjalnie na obecne czasy

- Utwór, znany polskiej publiczności pod tytułem „Nauczmy się żyć obok siebie”, napisał w 1992 roku Wojciech Kejne. Ta piosenka wydaje się napisana specjalnie na obecne czasy. Pragniemy, aby przesłanie w niej zawarte towarzyszyło nam zawsze, nie tylko wtedy, gdy jest ciężko - mówi Katarzyna Wodecka-Stubbs, prezes Fundacji.

Córka Zbigniewa Wodeckiego podkreśla, że piosenka jest też dowodem wdzięczności za pracę medyków i innych ludzi, którzy pomagają w walce z koronawirusem. - Dziś, gdy mimo izolacji dbamy o siebie wzajemnie i walczymy o zdrowie, chcemy podziękować wszystkim, którzy niosą pomoc - opiece medycznej i ludziom dobrej woli. Bo pomimo wszystko potrafimy „Razem być” - wzrusza się Katarzyna Wodecka-Stubbs.

Aktorzy i wokaliści 

W nagraniu wzięli udział wokaliści oraz aktorzy związani z krakowską sceną, m.in. Teatrem Słowackiego i Narodowym Starym Teatrem. Piosenkę „Razem być” śpiewają i grają na nowo: Beata Rybotycka, Renata Przemyk, Anna Dymna, Magda Steczkowska, Marta Bizoń, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Jacek Wójcicki, Radek Krzyżowski, Ewelina Cassette, Kasia Zawiślak-Dolny, Halina Jarczyk, Magda Bożyk, Anna Szybist, Agnieszka Judycka, Agnieszka Kościelniak, Karolina Kazoń, Grzegorz Łukawski, Rafał Dziwisz, Tadeusz Zięba, Łukasz Klec i Magda Brudzińska.

 

 
 

Za montaż obrazu i dźwięku Fundacja dziękuje Grzegorzowi Jaskiernemu i Karolowi Mańkowskiemu, za piękne ujęcia Krakowa Michałowi Fui, za muzykę Rafałowi Stępniowi i Jarkowi Zawadzkiemu, a także Teatrowi im. Juliusza Słowackiego, telewizji TVN i KBF-owi. 

 

 

 

Dariusz Pilichowski

Źródło: Media

Data Publikacji: 06.05.2020   09.40

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

"Razem być" - krakowscy artyści śpiewają Wodeckiego. Ku pokrzepieniu serc.
06 maja 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

MUZYCZNY NEWS

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA