Na cały świat rozsławił ją brak chłopców. Od 10 lat we wsi Miejsce Odrzańskie rodziły się same dziewczynki, ale to już koniec "seksmisji". 2 maja w małej wsi na Opolszczyźnie pojawił się wreszcie długo oczekiwany męski potomek. Są już nawet wobec niego plany.

 

Mało kto zostaje bohaterem zanim wypowie pierwsze słowo. Bartek, bo tak ma na imię miejskoodrzański celebryta, ma zaledwie kilka dni, a zna go już nie tylko cała wieś.

- Dla nas wszystkich i dla mieszkańców jest to bardzo miła informacja, że urodził się chłopak - mówi Rajmund Frischko, wójt gminy Cisek. 

We wsi Miejsce Odrzańskie ostatni męski potomek urodził się dziesięć lat temu. Dla rodziców chłopca to podwójny cud. Raz, że chłopak, dwa, że przez chorobę lekarze nie dawali Annie Miłek szans na zajście w ciążę.

- Cały czas patrzę i się wzruszam. Nie wierzę, że go już mam. Zawzięłam się i powiedziałam, że zrobię wszystko, żeby mieć dziecko - mówi mama Bartka. 

"Kibicowali, trzymali kciuki"

Nic dziwnego, że za Bartka wszyscy trzymali kciuki na długo przed urodzeniem.

- W takiej małej społeczności, w jakiej my żyjemy, plotki krążą. Spodziewaliśmy się, że po tylu latach ten chłopak się pojawi - powiedział Tomasz Golasz, prezes OSP w Miejscu Odrzańskim.

- Kibicowali, trzymali kciuki, żeby był już ten chłopak we wsi i raczej to było miłe - podkreśla Anna Miłek.

Jak mówi wójt gminy, trzeba będzie też uczcić to jakże niecodzienne święto. I oddać w ręce rodziców obiecaną nagrodę niespodziankę. - Planujemy takie przywitanie, wręczenie nagrody, festyn - zapowiedział Frischko.

Jak tylko wszystko wróci do normalności.

 

 

 

 

 

Dariusz Pilichowski

Źródło: Media

Data Publikacji: 09.2020   80.10

 

 

 

Komentarze

Przez 10 lat rodziły się tam tylko dziewczynki. Teraz pojawił się Bartek


09 maja 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

POLSKA

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA