Potężny pożar złomowiska w Bury.
03 stycznia 2020

W piątek nad ranem około godziny 4:00 czasu lokalnego na jednym ze złomowisk w Bury obok Manchesteru doszło do  wybuchu gigantycznego pożaru. Do akcji ruszyło 100 strażaków, ogień udało się opanować ale służby pozostaną na miejscu najprawdopodobniej przez cały dzień.

 

Składowisko złomu przy ulicy Pimhole Road stanęło w ogniu, na razie nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru, sprawę bada  Greater Manchester Fire and Rescue Service we współpracy z policją oraz lokalnymi władzami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strażacy przyznają, iż był to rozległy pożar, płomienie sięgały 10 m wysokości, około godziny 8:00 dogaszano już ogień ale strażacy pozostaną na złomowisku jeszcze przez wiele godzin, w celu zabezpieczenia terenu oraz przeprowadzenia ekspertyz niezbędnych dla szybkiego zakończenia toczącego się śledztwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla wielu mieszkańców Bury, była to ciężka i nieprzespana noc. Ogień był widoczny z bardzo dużej odległości zaś nad miastem unosiły się kłęby smolistego dymu, mieszkańców proszono by nie wychodzili z domów i nie otwierali okien. Wiele osób twierdzi, że słyszało liczne wybuchy dochodzące z terenu składowiska.

 

Michelle Boudin poinformowała nad ranem: „Widziałam to wszystko z okna mojej sypialni. Ogień wciąż płonie i słyszę dobiegające stamtąd wybuchy. Mam nadzieję, że płomienie nie zajmą farmy, która znajduje się w pobliżu”. W gospodarstwie hoduje się między innymi kury, alpaki, owce, konie, zwierzęta na szczęście nie ucierpiały.

Justine Myers tak relacjonowała sytuację: „Dym jest absolutnie wszędzie, jest ciężki, czarny a płomienie są wyższe niż trzypiętrowy budynek stojący obok”.

 

(tw)

Źródło: BBC, TVN

Data publikacji: 3 styczeń 2020 12:30

 

 

Komentarze

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA