Policja ostrzega przed
konsekwencjami Brexitu
08 sierpnia 2018
Brytyjska policja ostrzegła rząd, że tzw. twardy Brexit, czyli opuszczenie UE bez porozumienia ws. relacji handlowych w przyszłości, mógłby doprowadzić do zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego - wynika z listu opublikowanego przez dziennik "The Times".
 

W liście Stowarzyszenia Komisarzy ds. Policji i Przestępczości (APCC) zaznaczono, że w takim scenariuszu policjanci utraciliby dostęp do europejskich baz danych, które są wykorzystywane m.in. do wymiany informacji o podejrzanych i zaginionych, a także sprawdzania karalności.

 

"Konieczne byłyby znaczne dodatkowe środki, aby policja mogła funkcjonować, używając nieunijnych narzędzi, które byłyby nieoptymalne i potencjalnie wystawiałyby na zagrożenie efektywność operacyjną i bezpieczeństwo publiczne" - napisano w liście.

Autorzy listu zaapelowali do ministra spraw wewnętrznych Sajida Javida o złożenie deklaracji, że jego resort przygotował "skuteczne plany" na wypadek załamania się nogocjacji z Unią Europejską.

W opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla "The Sunday Times" minister ds. handlu międzynarodowego Liam Fox na 60 proc. ocenił prawdopodobieństwo braku porozumienia w sprawie przyszłych relacji Wielkiej Brytanii i UE, wskazując nieprzejednaną postawę unijnych przywódców i ich "obsesję" na punkcie wspólnotowych przepisów jako główny problem w trwających rozmowach.

Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z UE 29 marca 2017 roku i powinna ją opuścić 29 marca 2019 roku. Zgodnie z dotychczasowym porozumieniem o okresie przejściowym wszystkie dotychczasowe zasady, w tym dotyczące swobody przepływu osób, będą obowiązywały do 31 grudnia 2020 roku.

 

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka