Nowator, właściwie Paweł Lipski - ur. 3 maja 1985 w Opocznie, znany również jako Nowi i NWTR, polski raper, wokalista i autor tekstów, a także muzyk i kompozytor. Absolwent szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu.

Nowator działalność artystyczną podjął pod koniec lat 90. Jako piętnastolatek wydał swój pierwszy nielegal pt. TeOeR (Teoria Opoczyńskiego Rymowania). W 2001 roku  wystąpił w głośnej produkcji Sylwestra Latkowskiego „Blokersi”, a w 2004  wystąpił w utworze „Nie ograniczaj mnie”, który znalazł się na albumie producenckim Ośki pt. Przez $ jak.... W 2005 roku  nagrał debiutancki album solowy "Alfabetyczny Spis", który ukazał się jesienią 2005 roku nakładem wytwórni Camey Studio.  Pewną popularność w kraju zyskał pochodzący z płyty utwór „Przez chwilę”, który dotarł do 1. miejsca Listy Przebojów Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. Do piosenki został zrealizowany również teledysk.

W międzyczasie Nowator gościł na albumie producenckim Camey Squad pt. Rytm ulicy. Raper wystąpił w utworze „Powiedz jak to jest” m.in. u boku takich wykonawców jak Ten Typ Mes, Pih, Borixon i Mleko. Zwrotki Nowatora znalazły się także na debiucie Lerka pt. "Bo bez Ciebie" i trzeciej płycie składu Płomień 81 – "Historie z sąsiedztwa". W 2007 roku raper wraz z Feniksem, członkiem składu TeOeR zrealizował mixtape pt. Dozwolone od lat 18. Wcześniej gościł na trzeciej płycie zespołu Jeden Osiem L zatytułowanej "Nowy folder"(2007). W marcu 2008 ukazał się nielegal Pawła Lipskiego pt. Panie i ponownie. Natomiast w czerwcu ukazała się zarejestrowana z Chiwasem płyta "Welcome To Poland". Na albumie wydanym przez My Music znalazły się utwory wyprodukowane przez Tabba, Donatana, RX-a i FulSa. Z kolei wśród gości znaleźli się Owal/Emcedwa i Syn Prezydenta. W ramach promocji został zrealizowany również teledysk do utworu „Za granicami kraju”.

Współpracował  m.in. z takimi wykonawcami jak: Onar, Pezet, Borixon, Lerek, Chiwas, Jeden Osiem L, Ten Typ Mes, Pih oraz Mezo.

 

O swoich początkach, karierze, realizacji muzycznej, planach i wydawnictwach oraz o sobie samym w rozmowie z Marcinem Szczurskim opowiada Paweł Lipski czyli NOWATOR.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomek Węcławski

Data Publikacji: 08.11.2020 ; 19:40

Komentarze

Paweł Lipski czyli NOWATOR, nasz 
Gość Specjalny w "Co autor miał na myśli. Historie pisane piosenkami".
08 listopada 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

   KONTAKT

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka