Ostatnie pożegnanie Kory Jackowskiej
08 sierpnia 2018

8 sierpnia pożegnaliśmy Korę Jackowską - jedną z najoryginalniejszych wokalistek, poetek, osobę o nietuzinkowej osobowości. Pogrzeb Kory odbył się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Olga Jackowska była żegnana przez tłumy. Na pogrzebie byli wszyscy jej przyjaciele i członkowie najbliżej rodziny. Był także wnuk Kory - 7-letni Leon. Chłopczyk w pewnym momencie postanowił zbliżyć się do urny z prochami. Nie czuł się specjalnie skrępowany obecnością kamer i zaczął pokładać się na podeście, na którym były szczątki ukochanej babci.

 

W trakcie ceremonii pogrzebowej Kory Jackowskiej trudno było powstrzymać łzy. Wojciech Mann z ogromnym wzruszeniem wspominał artystkę. - Kiedy odchodzi artysta, to często jest okazja do przypomnienia jego osiągnięć, nagród, sukcesów. W przypadku Kory wydaje mi się to trochę zbędne, ponieważ wszyscy w którymś momencie swojego życia zetknęliśmy się z jej twórczością, z jej karierą - i nie tylko z jej muzyką, ale i z jej poglądami, wypowiedziami - mówił ze łzami w oczach Mann. 

Szymon Sipowicz, syn wokalistki, również nie mógł powstrzymać wzruszenia. Łamiącym głosem zaapelował: - Moja mama walczyła o wolność i tolerancję. Pamiętajcie, żeby w waszym sercu zawsze była tolerancja, dla innych ludzi, innych kultur, pamiętajcie żeby czcić piękno, być po prostu dobrym człowiekiem. 

Na pogrzebie obecny był także ukochany wnuczek artystki - 7-letni Leon. Chłopczyk, który był oczkiem w głowie piosenkarki na chwilę przysiadł obok urny z prochami babci.

Kora odeszła 28 lipca w swoim domu na Roztoczu. Artystka miała 67 lat. Piosenkarka od kilku lat zmagała się z chorobą nowotworową.

 

           

            Pogrzeb Kory Jackowskiej zgromadził tłumy fanów i artystów

           

            Olga Jackowska odeszła 28 lipca. Na pogrzebie artystki był obecny także wnuk Kory

Leon z ojcem Szymonem Sipowiczem (syn Kory)

Chłopak na chwilę przysiadł obok urny z prochami babci

Pogrzeb Kory Jackowskiej był bardzo wzruszającą ceremonią

Wnuczek Kory Jackowskiej ma 7 lat

Autor: MAP

 

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA