Odznaczenie dla bohaterskiego Polaka z Londynu?
01 grudnia 2019
Jeżeli wpłynie wniosek o odznaczenie Polaka, który pomógł powstrzymać terrorystę w Londynie, prezydent wniosek ten rozważy - powiedział w niedzielę zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP minister Paweł Mucha.
 

- Sprawa jest przedmiotem dyskusji. Takie wnioski (o odznaczenie Polaka - red.) się pojawiają na razie w przestrzeni publicznej. Jeżeli taki wniosek będzie na biurku pana prezydenta, to na pewno będzie go rozważał – powiedział Mucha w niedzielę w Polsat News. Ocenił, że działania Polaka, to "akt bohaterstwa w Londynie, który budzi dumę". - Reakcja bardzo zdecydowana człowieka, który ratował życie innych osób nie będąc pewnym, czy przeżyje - dodał.

W ataku terrorystycznym, do którego doszło w piątek na Moście Londyńskim, zginęły dwie przypadkowe osoby, a trzy zostały ranne. Sprawca, który uzbrojony był w nóż i miał atrapy ładunków wybuchowych, został zastrzelony przez policję.

Jak podał w sobotę dziennik "The Times", jedną z osób, które pomogły powstrzymać terrorystę, był Polak o imieniu Łukasz, pracujący w budynku, gdzie rozpoczął się atak. Do walki z terrorystą użył on półtorametrowego kła narwala.

W sobotę rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak zapowiedział, że Minister Zbigniew Ziobro zwróci się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o rozważenie odznaczenia Polaka.

 

Ta akcja i próba powstrzymania terrorysty przed przyjazdem policji będzie jeszcze długo skupiała uwagę brytyjskich mediów, które dziś szukają pana Łukasza i pozostałych dwóch osób, które próbowały powstrzymać terrorystę.
 
- Pchnięcie nożem nie powstrzymało go przed walką. Łukasz jest bohaterem - powiedział dziennikarzom kolega mężczyzny, dodając, że został on raniony w rękę.
 
O wydarzeniach na Moście Londyńskim napisał na Twitterze między innymi znany prezenter Piers Morgan. Dodał, że warto pamiętać o tym zdarzeniu "następnym razem, kiedy ktoś powie, że wpuszczamy zbyt wiele osób ze Europy Wschodniej do kraju".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"Członkowie społeczności z niczym poza kłem narwala i gaśnicą walczą z terrorystą mordercą" - napisał na Twitterze dziennikarz brytyjskiej rozgłośni LBC Matthew Thompson
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(tw)
 
Żródło: PAP
 
Data publikacji: 01 grudzień 2019 12:50

Komentarze

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA