Odwiedź najpiękniejsze zakątki Włoch
06 lutego 2019
Dziś zapraszamy Państwa na krótką wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach Włoch. Odwiedzimy  wieczne miasto Rzym oraz Watykan, malownicze San Marino i Asyż, poczujemy romantyczny klimat Wenecji oraz skosztujemy najlepszych smakołyków i win Toskanii.
 

1.

Najstarsza republika świata, utworzona w 301 r. – San Marino do dziś jest jedynym pozostałym włoskim miastem-państwem. To również jedno z najmniejszych państw Europy, mniejsze są tylko Watykan i Monako.

San Marino

Zachwycający spacer po historycznym centrum położonego na wzgórzach państwa-miasta, skąd rozpościera się przepiękny widok na Apeniny i morze Adriatyckie.

 

2.

Asyż – miasteczko św. Franciszka, który właśnie w tym mieście założył słynny na cały świat zakon. W Asyżu odwiedzamy bazylikę św. Franciszka oraz kościół św. Klary, kończymy spacerem po Piazza del Comune w centrum. Następnie udajemy się do toskańskiej winiarni w okolicach Orvieto gdzie  można kupić i skosztować słynnych, win, oliwy, oliwek i innych lokalnych specjałów.

 

 

3.

Rzym, który  nocą jest niezwykle urokliwy i klimatyczny.  Fontanna di Trevi, Piazza Venezia czy Koloseum

 

4.

Watykan i Wieczne Miasto.  Bazylika św. Piotra

 

5.

Florencja stolica Toskanii.

6.

Wenecja i jej przepiękne ulice wodne z gondolami.

7.

Neapol – miasto położone w południowych Włoszech, w centrum Zatoki Neapolitańskiej. Stolica regionu Kampania oraz Prowincji Neapol. Miasto położone  u podnóża Wezuwiusza, jednym z pięciu najniebezpieczniejszych wulkanów świata

 

 

 

 

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA