Wojtek Machnik (42 l.) z Katowic ustanowił nowy rekord świata. Pobiegł maraton po najkrótszej pętli, która liczyła 5 metrów. Wyczyn zajął mu 13 godzin. Wcześniej maratończyk biegał 42-kilometrowy dystans wokół własnego łózka.

 

Wojtek Machnik jest maratończykiem. Kilka lat temu porzucił pracę w korporacji i  zajął się bieganiem. Ostatnio koronawirus mocno pokrzyżował jego plany. Po powrocie z Jemenu 17 marca musiał w Warszawie wynająć maleńki pokój na 2-tygodniową kwarantannę. - Z braku innej możliwości wyciągnąłem łóżko na środek i biegałem wokół niego 42,2 km. Zajęło mi to 8 godzin i 47 minut - mówi Wojtek Machnik.

 

Ten wyczyn sprawił, że Wojtek wpadł na pomysł, by pobić rekord świata biegnąc maraton wokół pętli, która liczyła raptem 5 metrów! Idei tej przyświecał szczytny cel!

- Bałem się o swój błędnik i kolana. Bieg na tak maleńkiej przestrzeni był nie lada wyzwaniem. Nikt nigdy tego nie zrobił. Ale się udało w niedzielę! - mówi rekordzista świata. - Profesjonalna firma robiła mi pomiary. Maraton wokół pętli zajął mi 13 godzin, 8440 okrążeń. Co 20, 30 pętli zmieniałem stronę biegu, by mi sie w głowie nie zakręciło. Miałem tylko dwie przerwy po 2 minuty na toaletę. Udało się!

Kolana jeszcze dzisiaj bolą, ale Wojtek jest zadowolony. Ten maraton miał na celu wesprzeć najbardziej potrzebujące placówki DPS i hospicja. Dlatego uruchomiono zrzutkę, gdzie można było wpłacać przysłowiową złotówkę. Na razie zebrano 1012 zł. Za te pieniądze zostaną kupione środki higieny dla Domu Pomocy Społecznej w Zabrzu - Biskupicach oraz dla Hospicjum im. św. Kaliksta  w Tychach. Ciągle możecie się dorzucić klikając TUTAJ. Więcej kasy oznacza większą pomoc dla DPS-ów w Polsce!

Teraz Machnik pisze książkę o swoich podróżach, maratonach i przygotowuje się do kolejnych biegów na 42 kilometry. Jest 26 Polakiem, który ukończył cykl 6 największych maratonów świata: Boston, Chicago, Nowy Jork, Tokio, Berlin, Londyn. Ma też wyzwanie aby pobiec 42,2 km w 249 krajach świata. W 97. państwach maraton juz zaliczył. W przyszłym roku w lutym ma zamiar przebiec się na dystansie 42,2 km na Antarktydzie. Trzymamy kciuki i gratulujemy pasji!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dariusz Pilichowski

Źródło: Media

Data Publikacji: 04.05.2020  22.30

 

 

 

Komentarze

Nikt tego wcześniej nie zrobił! Co za wyczyn!


04 maja 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

POLSKA

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA