Patrycja Kosiarkiewicz

Polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV (Związek Producentów Audio-Wideo) oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych). W latach 2018–2019 liderka i wokalistka rockowej formacji Halo.

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz dziennikarstwa na uczelni Collegium Civitas w Warszawie.

W latach 1993–1995 była liderką zielonogórskiego zespołu O! La! La!, z którym nagrała płytę pt. Euforia. W międzyczasie nagrała z zespołem Flapjack utwór "Balada", który znalazł się na albumie Fishdick zespołu Acid drinkers, jako "odrzut" z sesji Flapjacka. W 1997 podpisała kontrakt z firmą PolyGram i wydała album zatytułowany Bajeczki, który został sprzedany w 35 tys. nakładzie. Na przełomie 1998 i 1999 wydała drugą płytę, zatytułowaną Kim więc jestem, której producentem był Wojciech „Voo Voo” Waglewski. W 1998 otrzymała nominację do Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Otrzymała też statuetkę Indywidualność Roku i nagrodę stacji radiowych Playbox. Niedługo potem przestała nagrywać i występować.

W 2001 wyprodukowała płytę Jagody pt. "Pewność mam", na której znalazły się skomponowane i napisane przez nią piosenki. W 2002 napisała teksty utworów z debiutanckiej płyty Alicji Janosz pt. "Ala Janosz", promowanej piosenkami „Zmień siebie” i „Zbudziłam się”.

Po blisko siedmiu latach przerwy nagrała autorską płytę pt. "Rocznik '72", którą promowała singlami „Za darmo nic” i tytułowym „Rocznikiem '72”. Na płycie wystąpili m.in. gitarzysta Marek Napiórkowski, perkusista Michał Dąbrówka, basista Piotr Żaczek, trębacz Robert Majewski i saksofonista Henryk Miśkiewicz. Muzycznie wykorzystane zostały brzmienia lat siedemdziesiątych, muzyki klubowej, etno, jak i wpływy rhythm & bluesa.

W czerwcu 2008 premierę miała piosenka olimpijska „Pokonaj siebie”, której autorką tekstu jest Kosiarkiewicz, a wykonywana jest przez zespół Feel i Iwonę Węgrowską. Ponadto współpracowała z Węgrowską przy jej pierwszej solowej płycie, która ukazała się 28 listopada 2008. Jest producentką płyty oraz autorką tekstu i muzyki do kilku piosenek, w tym m.in. singla „4 lata”. Pod koniec listopada 2008 na antenie radia RMF FM pojawił się „Hymn Pocztówki d o Świętego Mikołaja” autorstwa Kosiarkiewicz, wykonywany przez nią wraz z zespołem Feel. 19 maja 2009 w programie Kuba Wojewódzki odbyła się premiera jej nowej piosenki – „Zdumiewające”. Pod koniec listopada 2010 została wydana płyta pt. "Pocztówka do Świętego Mikołaja", na której Kosiarkiewicz wraz z Szymonem Wydrą wykonali „Hymn Pocztówki do Świętego Mikołaja”.

W latach 2010–2012 publikowała felietony obyczajowe „Dzidka i ja” w czasopiśmie Superlinia.

14 marca 2011 zaprezentowała singiel „Czy komuś jeszcze wstyd?”, którym zapowiadała płytę pt. "Ogród niespodzianek" z 15 kwietnia 2011. We wrześniu 2013 wydała album pt. "Mój Jezus nie pija coli", który nagrała z zespołem Effortless. Napisała także teksty na płytę pt. "Atom" zespołu Sound’n’Grace, który był jednym z największych sukcesów komercyjnych 2015, oraz do kilku piosenek z EP-ki pt. "Wieloryby i syreny" Michała Rudasia z 2016. Jest autorką singli zespołu Sound’n’Grace, które pojawiły się na kolejnym albumie "Życzenia". Single: "100" oraz "Idealnie" przez wiele tygodni utrzymywały się w podsumowaniu najlepiej granych piosenek w Polsce AirPlay Top publikowanego przez Związek Producentów Audio-Video.

W latach 2018–2019 była liderką rockowej formacji Halo. Wydali dwa single, „Tygrysy” oraz „Hamuj”, która doszła do drugiego miejsca listy przebojów „Turbo Top” w Antyradio.

Głos Patrycji można usłyszeć także w spotach reklamowych Wedla oraz Lecha.

"Ogólnie chodzi o to" to 7 i najnowszy album Patrycji Kosiarkiewicz który ukazał się  28 października 2020. Na krążku znajdziemy 13 piosenek w zupełnie odmiennych klimatach muzycznych z jakich znamy Patrycję:

 

     1. Mewa

     2. Mama mówi

     3. Katastrofa

     4. Dużo za dużo

     5. Gdziekolwiek

     6. Nadmiar

     7. Poizon

     8. Tabasco

     9. Ktoś musi

    10. Oliwka

    11. Ale

    12. Na księżycu Ganimedes

    13. Dezorientacja

 

Na antenie radia w rozmowie na żywo, Patrycja Kosiarkiewicz opowiada o powstaniu wielu piosenek jej autorstwa, o życiu artystycznym i prywatnym, oraz - posłuchajcie sami. Z Artysktką rozmawia Marcin Szczurski.

Komentarze

Naszym Gościem Specjalnym
piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów
Patrycja Kosiarkiewicz.
21 grudnia 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka