Komentarze

Proszki do prania to jedne z najczęściej reklamowanych produktów. Czy faktycznie dostępne na rynku proszki różnych marek znacząco różnią się od siebie? Sprawdzili to eksperci z Polskiego Instytutu Badań Jakości*. Przedstawiamy ranking proszków do prania, który powstał na podstawie opinii konsumentów.
 
Który proszek pierze najlepiej?Ponad 1000 respondentów udzieliło odpowiedzi na 12 pytań dot. proszków do prania. Pytaliśmy m.in. o cenę proszku, jego skuteczność, wydajność, ale i np. o to, czy nie powoduje alergii. W badaniu wzięliśmy pod uwagę sześć marek proszków, które mają największy udział w rynku. Są to: Ariel, Bryza, E, Persil, Ultra i Vizir.

 

NAJLEPSZA MARKA PROSZKÓW DO PRANIA

 

Za najlepszy proszek do prania badani uznali Persil. Marka ta została szczególnie doceniona za to, że – zdaniem badanych – ubrania po praniu są całkowicie czyste i nie pozostają na nich resztki proszku. Persil dobrze chroni kolory i nie powoduje efektów ubocznych, w tym alergii. Proszki tej marki zostały także ocenione jako najbardziej innowacyjne.

Drugie miejsce zajęły proszki marki Vizir. Respondenci podkreślali skuteczność prania, a w kwestii dbałości o kolory dali nawet wyższe noty niż marce Persil.

Pierwszą trójkę zamyka marka Ariel, równie wysoko jak Vizir oceniana za skuteczność prania.

Klasyfikacja generalna (źródło: PIBJA)

 

Najlepsze proszki do prania - ranking PIBJA i Onetu
13 sierpnia 2018
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

 

 

 

 

Wejdź na

CIEKAWOSTKI

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka