Komentarze

Ministerstwo Spraw Zagranicznych łączy się z liniami lotniczymi, aby latać do domu Brytyjczyków
31 marca 2020

Dziesiątki tysięcy Brytyjczyków pozostawionych za granicą przez pandemię koronawirusa zostaną przewiezione do domu w ramach nowego porozumienia między rządem a liniami lotniczymi.

 

  • British Airways, Virgin i Easyjet należą do linii lotniczych współpracujących z rządem w celu odlotu Brytyjczyków z powrotem do Wielkiej Brytanii.

  • Rząd zobowiązał się również do 75 milionów funtów na czarterowe loty specjalne w celu sprowadzenia obywateli Wielkiej Brytanii z krajów, w których loty komercyjne są niedostępne.

  • Liczba osób, które zmarły z powodu wirusa w Wielkiej Brytanii , osiągnęła 1408 .

 

Przemawiając podczas codziennej odprawy rządowej dotyczącej koronawirusa, sekretarz spraw zagranicznych Dominic Raab powiedział „bezprecedensowa” liczba brytyjskich podróżników próbowała wrócić do domu „od młodych turystów po emerytowane pary na wycieczkach wycieczkowych”.

  „ Mówimy o setkach tysięcy ludzi podróżujących po całym świecie ” - powiedział.

Zgodnie z nowym porozumieniem linie lotnicze byłyby odpowiedzialne za doprowadzenie pasażerów porzuconych do domu, tam gdzie trasy komercyjne pozostają opcją.

Tam, gdzie nie istnieją trasy komercyjne, rządowe wsparcie finansowe umożliwi specjalne loty czarterowe - obsługiwane przez partnerskie linie lotnicze i inne - do lotów do krajów priorytetowych w celu powrotu mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Raab powiedział, że pierwszeństwo będą miały osoby najbardziej wrażliwe - w tym osoby starsze lub osoby o naglących potrzebach medycznych - a także kraje, w których duża liczba brytyjskich turystów próbuje wrócić do Wielkiej Brytanii.

Zagraniczna sekretarz zagraniczna Labour, Emily Thornberry, skrytykowała te plany jako „po prostu więcej tego samego” i wezwała do „świeżej, kompleksowej iw pełni finansowanej strategii, aby sprowadzić naszych obywateli brytyjskich do domu”.

Przedstawiając partnerstwo, Raab powiedział, że linie lotnicze powinny oferować loty alternatywne „ za niewielką opłatą lub bez kosztów tam, gdzie trasy zostały odwołane ” i umożliwić pasażerom zmianę biletów - w tym między przewoźnikami.

Dodał:

  „ Tak więc dla tych, którzy wciąż są w krajach, w których wciąż dostępne są opcje komercyjne: nie czekaj. Nie ryzykuj, że zostaniesz    

    osamotniony. Linie lotnicze czekają, aby Ci pomóc - zarezerwuj bilety jak najszybciej. ”

 

Virgin, easyJet, Jet2 i Titan Airways podpisały w poniedziałek protokół ustaleń dotyczący porozumienia, a British Airways zapowiedziało również, że będzie współpracować z rządem w celu doprowadzenia ludzi do domu.

Raab powiedział, że inne linie lotnicze dołączą do nowej umowy.

 

Darek Pilichowski

Źródło: BBC

Data Publikacji  31.03.2020  7:55

 

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka