Komentarze

Miłość w czasach epidemii? Ci seniorzy wiedzą, jak to robić!
01 kwietnia 2020

Pielęgnowanie uczucia podczas epidemii koronawirusa, szczególnie jeśli nie mieszka się razem ze swoją drugą połówką, może okazać się nie lada wyzwaniem. Sposób na ograniczenia wynikające z izolacji społecznej znalazła para seniorów - on, 89-letni Duńczyk i ona, 85-letnia Niemka - spotykają się na zamkniętej granicy tych dwóch państw, by tak zwyczajnie wypić razem kawę.

 

Mieszkający po obu stronach duńsko-niemieckiej granicy 89-letni Duńczyk Karsten Tuechsen Hansen oraz 85-letnia Niemka Inga Rasmussen każdego dnia spotykają się na zamkniętej z powodu koronawirusa drodze. Para przez szlaban popija kawę, a czasami nawet delektują się wspólnie alkoholem.

 

Niezwykłe spotkania zakochanej pary seniorów opisał w mediach społecznościowych burmistrz miasta Tonder w południowej Danii.

- Podczas przejażdżki rowerem spotkałem dwoje uroczych ludzi. Poznali się w późnym wieku i zwykle odwiedzali w swoich domach. Teraz spotykają się w połowie drogi na zamkniętej granicy - napisał burmistrz Henrik Frandsen i opublikował zdjęcie pary.

 

 

 

 

Z relacji świadków wynika, że Karsten przyjeżdża na granicę rowerem elektrycznym, a mieszkająca w pobliżu Inga dociera pieszo. Siadają na krzesłach na drodze po obu stronach tymczasowej granicy i piją kawę, a czasem nawet rodzaj lokalnej nalewki.

"Zdrowie! Za miłość" - wznieśli toast rozdzieleni przez szlaban zakochani, cytowani przez lokalne media. Z powodu obostrzeń spowodowanych koronawirusem nie mogą jednak jak zwykle przytulać się i całować.

- Myślimy już o wspólnych wycieczkach, jak tylko zostanie otwarta granica - stwierdzili seniorzy.

Duńsko-niemiecka granica w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa została zamknięta 13 marca.

 

 

Dariusz Pilichowski

Źródło: PAP

Data Publikacji: 01.04.2020  8.15

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka