tel. (+44) 0161 627 5872

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2019-2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

f

Wczorajsze czarne ekrany to przestroga, oby ich czerń nie zwiastowała czarnej nocy rządów autorytarnych. Następnym krokiem może być wyłączenie internetu i ograniczanie swobód obywatelskich - powiedział marszałek senatu Tomasz Grodzki w telewizyjnym wystąpieniu, w którym solidaryzował się z środowym protestem mediów.
 

 

Marszałek senatu wezwał rządzących do wycofania się z pomysłu projektu nałożenia kolejnych podatków na media. Zapowiedział, że senat nie zaakceptuje takiego projektu, który - jego zdaniem - jest "zamachem na wolne media".

           -  Media zamilkły wczoraj na krótko, po to, by nie musieć zamilknąć na zawsze - przestrzegał.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          -  Wczoraj zamilkły wolne media tylko na chwilę, byśmy mogli uświadomić sobie, o co toczy się gra. Nie chodzi o pieniądze,                     stawką jest wolność i prawda. Młodzi ludzie nie pamiętają, ale 13 grudnia 1981 roku złowieszczy mrok stanu wojennego                     też zaczął się od braku "Teleranka" i wyłączonych telefonów  -  powiedział Tomasz Grodzki

Marszałek senatu przypomniał, że media w Polsce płacą podatki - CIT i VAT, opłaty za koncesje i inne daniny publiczne. - Co więcej, corocznie przeznaczają z własnych zasobów wiele milionów złotych na działalność kulturalną i charytatywną - przypominał marszałek Grodzki.

           Celem tego projektu jest stłumienie wszelkiej krytyki i nałożenie kagańca na niezależne media -  powiedział marszałek.

Jego zdaniem tłumaczenie ministerstwa finansów, który wyjaśnia, że nowe obciążenie podatkowe mediów jest niezbędne w walce z COVID-19 to "rządowa propaganda". Celem tego projektu jest nałożenie kagańca na niezależne media

2 mld zł na media publiczne

Grodzki przypomniał, że senat bezskutecznie wnioskował o przekazanie 2 mld złotych na ochronę zdrowia walczącą z COVID-19, ale rząd ostatecznie postanowił zasilić tą kwotą media publiczne.

           Dla porównania, WOŚP, wspierana przez nas wszystkich, zebrała przez 29 lat ponad 1,3 mld złotych i przekazała je na                          ratowanie zdrowia i życia najbardziej potrzebujących. Tymczasem rząd wolał jedną złą decyzją przeznaczyć ogromną                            kwotę 2 mld z naszych podatków na propagandową TVP. To czysta hipokryzja - powiedział Grodzki.

Polityk wezwał rząd do wycofania się z projektu dodatkowego opodatkowania mediów.

           -  Pragnę z całą mocą podkreślić, że demokratyczna większość w senacie nie zaakceptuje zamachu na wolne media - dodał.

 

Komentarze

Media bez wyboru. Orędzie Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego.


11 lutego 2021
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...