Komentarze

Izraelski dziennik "Jerusalem Post" podał dzisiaj po południu, że Organizacja Palestyński Islamski Dżihad ma zamiar wystrzelić rakiety w stronę Izraela w czasie meczu piłkarskiej drużyny tego kraju z reprezentacją Polski. Artykuł po kilkudziesięciu minutach został zdjęty ze strony gazety.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennikarze zwracają uwagę, że Palestyński Islamski Dżihad nie dysponuje rakietami, które mógłby wystrzelić z Gazy w kierunku Jerozolimy.

Mecz eliminacji Mistrzostw Europy Izrael-Polska ma się odbyć dzisiaj o godz. 20.45 w Jerozolimie.

Organizacja Palestyński Islamski Dżihad od kilku dni ostrzeliwuje rakietami terytorium Izraela, który z kolei przeprowadza uderzenia lotnicze na Strefę Gazy. W związku z napiętą sytuacją rozważano przeniesienie lub odwołanie meczu Izraela z Polską. Ostatecznie zdecydowano o jego rozegraniu zgodnie z planem.

Wymiana ognia między Izraelem a Strefą Gazy

Wymianę wzajemnych ataków spowodował precyzyjny nalot lotnictwa izraelskiego z ubegłego wtorku, w rezultacie którego zginął jeden z dowódców Islamskiego Dżihadu Abu Al-Atta oraz jego żona. Izrael oskarżał go o dokonanie i planowanie szeregu aktów terrorystycznych.

Szef izraelskiego MSZ Israel Katz powiedział w czwartek na antenie rozgłośni izraelskiej armii, że jego kraj będzie kontynuował politykę tzw. selektywnej eliminacji, w tym atakowania bojowników w Strefie Gazy, mimo doniesień o zawieszeniu broni.

- Izrael skrzywdzi każdego, kto spróbuje go skrzywdzić - oświadczył minister spraw zagranicznych i ds. służb specjalnych Izraela.

Ostrzeżenie pojawiło się już po ogłoszeniu zawieszenia broni z Izraelem przez organizację bojową Palestyński Islamski Dżihad w celu zakończenia dwudniowej wymiany ognia na granicy Izraela i Strefy Gazy. 

 

Tomasz Węcławski

Źródło: Media

Data publikacji: 16 listopada 2019 15:25

 

Mecz Polska-Izrael. Zamieszanie wokół
doniesień "Jerusalem Post" o ataku.
16 listopada 2019
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA