Magdalena Wójcik

Polska piosenkarka, wokalistka i liderka zespołu "Goya", ur. 2 września 1975 w Krasnymstawie.

Magdalena Wójcik od wieku licealnego uczestniczyła w licznych amatorskich przeglądach piosenki, śpiewając i grając na gitarze. Prezentowała własne piosenki, które w 1993 zostały opublikowane na kasecie przez firmę fonograficzną Dalmafon.

 W połowie lat 90. XX wieku podpisała wieloletni kontrakt z wytwórnią muzyczną Pomaton EMI.

W 1995 wraz z gitarzystą Grzegorzem Jędrachem oraz grającym na instrumentach klawiszowych Rafałem Gorączkowskim założyła zespół GOYA. W 1998 zespół wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną Goya.

Magda Wójcik wykonała także gościnnie utwór "Nadzieja się nie kończy", który znalazł się na albumie Panasewicz.

Największy wpływ na kształtowanie harmonii, dźwięków i wpływ na twórczość Magdy, jak sama mówi, mieli jej idole, legendarna grupa The Beatles, w których wsłuchiwała się z ogromnym entuzjazmem "zdzierając" ich vinyle do granic możliwości.

Gra na gitarze i instrumentach klawiszowych, jest samoukiem. Pisze teksty piosenek i komponuje muzykę, nie tylko dla zespołu Goya, również dla wielu innych artystów. Na początku 2006 roku odbyła się premiera skomponowanej przez zespół i Magdę,  na potrzeby filmu Andrzeja Zatorskiego, piosenki tytułowej "Tylko mnie Kochaj".

 

O swojej twórczości artystycznej, historii piosenek, życiu poza sceną, oraz wiele ciekawostek dotąd nieznanych opowiada nam na żywo w rozmowie sama artystka, Magdalena Wójcik. Z Gwiazdą rozmawia Marcin Szczurski.

 

Komentarze

Magdalena Wójcik
z zespołu "GOYA"
Gościem Specjalnym w RadioTop.


21 grudnia 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka