Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszone. Francja ogłasza całkowity zakaz podróżowania z Wielkiej Brytanii.

PILNE !

Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się w tym kraju nowej odmiany koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zaleceniu, by wykonywać testy na koronawirusa "każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii".

 

"Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek" - przekazał w niedzielę późnym wieczorem rzecznik rządu Piotr Mueller.

O decyzji rządu podjętej ws. lotów z Wielkiej Brytanii do Polski Piotr Mueller poinformował w mediach społecznościowych.

"....Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa" - napisał na Twitterze Sekretarz Stanu KPRM.

Informację potwierdził również minister zdrowia Adam Niedzielski. "Przed chwilą wydałem dyspozycje GIS, aby od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem" - oświadczył szef resortu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawieszenie lotów ma związek z wykryciem w Wielkiej Brytanii nowej odmiany koronawirusa. Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock oświadczył 14 grudnia, że odnotowano już ponad 6 tys. zakażeń tym szczepem. Najwięcej przypadków zdiagnozowano na terenie południowej i południowo-wschodniej Anglii.

Nowy szczep koronawirusa otrzymał oznaczenie VUI-202012/01. Jak dotąd więcej jest niewiadomych niż wiadomych, choć to, że rozprzestrzenia się szybciej niż dotychczasowa jest wysoce prawdopodobne.

To, że wirusy, w tym koronawirusy, nieustannie mutują, jest normalną rzeczą, więc sam fakt, że w wyniku tych mutacji powstała nowa odmiana nie jest niczym niespodziewanym. Zdarzyło się to już w przeszłości. Wirus, który obecnie dominuje na świecie, nie jest już tym samym, co ten, którego po raz pierwszy wykryto w chińskim mieście Wuhan. Mutacja D614G pojawiła się w Europie w lutym i stała się globalnie dominującą formą wirusa. Rozprzestrzenienie się innej, A222V, wiązane jest z letnimi wakacjami w Hiszpanii.

Pojawiły się też spekulacje, że wynaleziona szczepionka na COVID może nie być skuteczna w przypadku nowo odkrytej odmiany. Doniesienia zdementował w niedzielę minister zdrowia Niemiec.

- Zgodnie ze wszystkim, co wiemy do tej pory, nowy szczep nie ma wpływu na szczepionki, które pozostają tak samo skuteczne - powiedział Spahn w rozmowie ze stacją ZDF.

Poza Polską loty z Wielką Brytanią zawiesiły też: Belgia, Holandia i Włochy, a także Niemcy oraz Austria.

Boris Johnson, uzasadniając ograniczenie planowanego poluzowania restrykcji na okres Bożego Narodzenia, mówił, że nowy wariant przenosi się o 70 proc. szybciej niż dotychczasowy i może zwiększać wartość R - współczynnika oznaczającego tempo transmisji wirusa - o 0,4. Jednak według opublikowanych zapisów z posiedzenia rządowej rady doradczej ds. wirusów NERVTAG, ten przyrost wartości R może wynosić nawet 0,93. Zwrócono uwagę, że VUI-202012/01 wykazał zdolność do gwałtownego wzrostu mimo trwającego ogólnokrajowego lockdownu, kiedy kontakty międzyludzkie były ograniczone.

Nowy wariant po raz pierwszy stwierdzono w październiku w próbce pobranej we wrześniu. Uważa się, że wariant ten albo pojawił się u pacjenta w Wielkiej Brytanii, albo został sprowadzony z kraju o niższej zdolności do monitorowania mutacji koronawirusa. Do 13 grudnia w Wielkiej Brytanii wykryto 1108 przypadków nowego wariantu w prawie 60 różnych jednostkach administracyjnych.

 

Według naukowców, opracowane szczepionki przeciwko koronawirusowi niemal na pewno będą skuteczne także w przypadku nowej odmiany.

 

ZAMKNIĘCIE GRANIC

Francja dołączyła do Niemiec i Włoch, ogłaszając całkowity zakaz podróżowania z Wielkiej Brytanii w związku z nową formą Covid-19. Francja wprowadza zakaz wszelkich podróży drogowych, kolejowych, morskich i lotniczych z Wielkiej Brytanii (początkowo) na okres 48 godzin.

Niemcy zawieszą również połączenia lotnicze z Wielką Brytanią od północy czasu kontynentalnego, powiedział w niedzielę minister zdrowia, podczas gdy we Włoszech Roberto Speranza ogłosił, że podpisał rozporządzenie „blokujące loty z Wielkiej Brytanii i zabraniające wjazdu do Włoch osobom, które przebywały tam w ciągu ostatnich 14 dni”.

Francuski zakaz obejmuje podróżowanie drogą powietrzną, drogową, kolejową i morską i obowiązuje od niedzieli 21 grudnia, o północy czasu kontynentalnego czyli 23:00 czasu brytyjskiego. Od 22:00 od niedzieli 21 grudnia nie można również wjechać do portu Eurotunnel.

Komentarze

21 grudnia 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

WIELKA BRYTANIA

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka