Aleksander Klepacz

Polski wokalista, autor tekstów i piosenek, lider grupy Formacja Nieżywych Schabuff ur. 18 czerwca 1966 w Częstochowie.

Początki z zespołem to lata szkolne, granie w garażu, piwnicy, strychu, na luzie , dla zabawy. Grupa początkowo działała pod nazwą Formacya Nieżywych Schabuf z Jackiem Pałuchą jako liderem, wokalistą i autorem tekstów. a Olek wykonywał partie klawiszowe. Zespół wykonywał trudną do zaszufladkowania awangardową muzykę kabaretowo-popową. W 1985 roku Formacja wystąpiła na festiwalu w Jarocinie.

Największy rozgłos wraz z zespołem zdobył w 1988 kiedy grał na klawiszach a w skład zespołu wchodzili: Jacek Pałucha (śpiew), Rafał Łuszczyk (bas), Wojciech Wierus (gitara), Jacek Otręba (klawisze) oraz Robert Bielecki (perkusja). Wtedy to w Studiu Programu Trzeciego został nagrany ich pierwszy album „Wiązanka melodii młodzieżowych”. Od momentu wydania płyty grupa zaczęła ogólnopolską karierę. Pochodzący z niej przebój "Klub wesołego szampana" (z refrenem „Chciałabym, chciała”) do słów Wojciecha Płocharskiego, wykonany razem z aktorką Małgorzatą Pieńkowską, przez trzy tygodnie znajdował się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu III. Również piosenki "Kibel", "Swobodny Dżordż" i "Centrum Wynalazków" zajmowały wysokie lokaty na listach.

Po odejściu z zespołu Jacka Pałchy, Olek Klepacz zostaje wokalistą Formacjioraz autorem większości tekstów zespołu.

Mieszka w Częstochowie gdzie wspólnie z żoną Iwoną, prowadzą  "Artystyczne Przedszkole Olka Klepacza". To duże przedsięwzięcie – prawie 80 dzieci, 160 rodziców, plus dziadkowie. Bardzo dobrze wiemy, jakim wyzwaniem jest prowadzić to przedsięwzięcie na poziomie, który by satysfakcjonował dzieci, nas i naszych rodziców. To nie kolejny „warzywniak-przechowalnia”, to miejsce, gdzie dzieci mogą być dziećmi z całą cudowną naiwnością, a edukacja jest pasją tworzenia...i zabawą!

"Marzy mi się żeby nasze dzieci w dorosłym życiu pozostały czyste kulturowo i nie miały dziwnych uwarunkowań w tej kwestii."

 

O sobie, o rodzinie i twórczości zdradza nam Olek Klepacz w bardzo przyjemnej rozmowie. Z artystą rozmawia Marcin Szczurski.

Komentarze

Lider grupy Formacja Nieżywych Schabuff
Aleksander Klepacz
gościem w RadioTop


29 grudnia 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka