Robert Lewandowski, napastnik reprezentacji Polski, nie oszczędza się na boisku. Trenuje intensywnie, gra często, a piłka nożna to - jak wiadomo - sport kontaktowy i urazowy. Dotychczas żadne poważne kontuzje się go nie imały. W końcu przyszedł czas i na niego. Zabieg jest konieczny.

Jak ustalił Fakt, kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski (31 l.) od dłuższego czasu planuje poddać się operacji. Problem? Przepuklina pachwinowa. Napastnik jest jednak w strzeleckim transie i nie chce go przerywać. Zabieg wykluczy go z treningów na około dwa tygodnie.
Czym jest przepuklina pachwinowa? To dolegliwość, która bardzo często powstaje jako efekt zbyt dużego obciążenia i wysiłku fizycznego. Objawia się jako uwypuklenie (miękki guz) w okolicach pachwiny – brzucha lub uda. Przepukliny nie da się zaleczyć odpoczynkiem lub farmakologicznie, ćwiczeniami można spowolnić jej rozwój, dlatego operacja to raczej nie kwestia „czy”, a „kiedy”.
 

Robert Lewandowski strzela, ale...

 

Lewandowski jest od dłuższego czasu świadomy tego defektu i chciałby jak najszybciej go wyeliminować.

Snajper konsultował już swój stan ze sztabem medycznym i selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem. Problemem polega na tym, że napastnik jest w rewelacyjnej formie.

Strzela niemal w każdym meczu. To najskuteczniejszy zawodnik w pięciu najsilniejszych ligach w Europie – ma już 38 bramek. W sobotę przeciwko Eintrachtowi Frankfurt trafił w dziesiątym spotkaniu Bundesligi z rzędu. Z tego też powodu Lewandowski, który ma szansę na wysokie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki, nie chce wybijać się z rytmu.

Najbliższy przewidywany termin na przeprowadzenie zabiegu polegającego na wszczepieniu specjalnych siatek wzmacniających z tworzyw sztucznych, minimalizujących ryzyko powikłań i ponowny rozwój przepukliny, to końcówka roku.

Czy Lewandowski nie będzie więc zagrał w kilku meczach kadry? Zabieg może wykluczyć go z gry na pewien czas. Mateusz Borek twierdzi, że tak się może stać. Mówił o kilkunastodniowej absencji na boisku.

 

Radio Top: Dariusz Pilichowski

Źródło: Fakt

Data publikacji: 3 listopada 2019 18:00

 

Komentarze

Lewandowski idzie pod nóż! Wszczepią mu specjalną siatkę.
03 listopada 2019
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA