Książę William ujawnił, że anonimowo udzielał pomocy ludziom podczas narodowej izolacji w związku z pandemią COVID-19. Swoim "małym sekretem" podzielił się z okazji Tygodnia Wolontariuszy.

 

William, książę Cambridge, starszy syn brytyjskiego następcy tronu, pracował jako wolontariusz w organizacji Shout 85258, która oferuje wsparcie osobom przechodzącym kryzysy natury osobistej. Wystarczy wysłać SMS-a o treści "SHOUT" na numer 85258, aby zostać połączonym z wyszkolonym wolontariuszem, który poprzez wiadomości tekstowe porozmawia z osobą potrzebującą pomocy."Tak naprawdę jestem wolontariuszem"

Książę spotkał się zdalnie z innymi wolontariuszami Shout i podczas rozmowy wideo wyznał: - Podzielę się z wami małym sekretem, że tak naprawdę jestem wolontariuszem na tej platformie.  

Zaangażowanie księcia w wolontariat ujawniono z okazji Tygodnia Wolontariuszy, który kończy się w niedzielę. William przekazał, że zanim zaczął udzielać esemesowego wsparcia, został przeszkolony przez organizację charytatywną zajmującą się zdrowiem psychicznym. Używał pseudonimu, piszący nie wiedzieli więc, że rozmawiają z członkiem rodziny królewskiej. Także dwa tysiące ochotników z Shout nie zdawało sobie sprawy, że jednym z nich jest prawdopodobny przyszły król.

William i jego brat Harry oraz ich małżonki, księżne Kate i Meghan, pomogli uruchomić Shout 85258 w zeszłym roku, inwestując trzy miliony funtów za pośrednictwem Royal Foundation. Od tego czasu w serwisie przeprowadzono ponad 300 tysięcy rozmów tekstowych. Jak podała organizacja, około 65 procent osób wysyłających SMS-y ma mniej niż 25 lat.

Księżna Kate pomagała jako wolontariuszka w innej organizacji, rozmawiając przez telefon z osobami w izolacji."Walczę z matematyką dla klasy drugiej"

William i Kate uczcili Tydzień Wolontariuszy, rozmawiając za pośrednictwem internetu z osobami działającymi w organizacjach charytatywnych w Anglii i Walii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wśród nich byli ludzie pracujący w Conscious Youth, która pomaga młodym osobom, głównie z mniejszości etnicznych, w West Yorkshire. Podczas tej rozmowy książę William żartował o edukacji domowej swojego sześcioletniego syna, księcia George'a, wyznając: "Walczę z matematyką dla klasy drugiej".

Para rozmawiała również z grupą ze środkowej Walii, która w czasie największych obostrzeń związanych z epidemią oferowała potrzebującym sąsiadom pomoc w zakupach i gotowaniu.

 

 

 

 

 

 

Dariusz Pilichowski

Żródło: Media

Data Publikacji: 07.06.2020   20.15

Komentarze

Książę William ujawnił, że anonimowo udzielał pomocy ludziom podczas narodowej izolacji.


07 czerwca 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

WIELKA BRYTANIA

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA