Komunikacja miejska w Greater Manchester zostaną zmienione od poniedziałku - 23 marca 2020. Zmiany, opisane przez Stagecoach jako „specjalna usługa od poniedziałku do piątku”, są zgodne z nowymi wskazówkami rządu dotyczącymi kontaktów społecznych i jak roznież podróży, aby pomóc w walce z koronawirusem.

 

Przewoźnicy autobusowi, w tym Stagecoach, First i Arriva, będą stosować skrócony rozkład jazdy „do odwołania”, z rozkładami jazdy „starannie opracowanymi”, aby zapewnić utrzymanie krytycznych tras „tam, gdzie to możliwe”.Operatorzy twierdzą, że będą kontynuować świadczenie usług szkolnych tak długo, na ile będzie to możliwe, gdy szkoły będą otwarte.

 

Manchester Evening News zapytało One Bus, który reprezentuje wszystkie firmy autobusowe w Greater Manchester, a także poszczególnych operatorów, jaka część autobusów zostanie odcięta od rozkładu jazdy.Ale nie byli w stanie odpowiedzieć cyfrą. Zaznaczając, że usługi będą działać zgodnie ze zwykłym rozkładem jazdy jak w sobotę.

 

Stagecoach opisał swoje cięcia jako „małą redukcję”, która podlega „ciągłemu przeglądowi zgodnie z rozporzadzeniem rządu”.Rzecznik powiedział, że rozumie, że są pracownicy tacy jak pracownicy służby zdrowia itp , którzy musza aby dostać się z punktu A do punktu B.

Manchester Evening News poprosił First o więcej szczegółów na temat swoich planów.

 

Gary Nolan, dyrektor naczelny OneBus, powiedział:

  „Redukcje usług autobusowych w Greater Manchester są wynikiem znacznego spadku liczby pasażerów, ze względu na prośby rządu, by w miarę możliwości pozostać w domu. Zdajemy sobie sprawę, że autobusy odgrywają znaczącą rolę w życiu ludzi w łączeniu ich ze społecznościami i miejscami pracy. W rezultacie operatorzy autobusów ustawiają swoje trasy, w miejsca których są najbardziej potrzebni.

 

Powiedział, że „ściśle monitorują” sytuację i współpracują z lokalnymi władzami, aby mogli szybko reagować, a bezpieczeństwo pasażerów i personelu było „najwyższym priorytetem”. Operatorzy zapewnili również bezpieczeństwo i pelny zakres czyszczenia i dezynfekcji w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Obejmuje to częste czyszczenie najbardziej dotkniętych obszarów, takich jak uchwyty ręczne i poręcze. Wszyscy pracownicy Stagecoach mają środki dezynfekujące ręce  i regularnie przypomina im się o znaczeniu higieny

 

Osobno branża autobusowa i autokarowa współpracuje również z rządem, aby zapewnić długoterminową przyszłość usług autobusowych. 

Elisabeth Tasker, dyrektor zarządzająca Stagecoach Manchester, powiedziała:

  „Wraz z innymi operatorami autobusów i kluczowymi sektorami ciężko pracujemy, aby wesprzeć krajowe wysiłki na rzecz rozwiązania obecnej trudnej sytuacji. Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest podstawą wszystkiego, co robimy. Wiemy również, że nasze usługi autobusowe odgrywają istotną rolę w utrzymaniu funkcjonowania kraju i zapewnieniu pracy kluczowym pracownikom sektora. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami rządu dokonaliśmy przeglądu naszych rozkładów jazdy i wprowadziliśmy tymczasowe zmiany, które odzwierciedlają obniżony poziom podróży. Naszym celem było skoncentrowanie zasobów tam, gdzie wiemy, że są one najbardziej potrzebne w tej chwili. Ciężko pracujemy, aby jak najlepiej utrzymać niezbędne usługi, chronić miejsca pracy i zapewnić długoterminową stabilność sektora, który ma zasadnicze znaczenie dla naszej gospodarki i społeczności. Będziemy nadal monitorować sytuację, ściśle współpracować z rządem i innymi organami oraz odpowiednio reagować na dynamiczną sytuację”.

 

 

Dariusz Pilichowski

Źródło: Manchester Evening News

Data publikacji: 19.03.2020  22.17

 

Komunikacja miejska w Greater Manchester ulegnie zmianie.
19 marca 2020

Komentarze

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA