Jeśli kierowca nie widzi z odległości
20m straci prawo jazdy.
03 września 2018

Brytyjska drogówka zamierza rozprawić się z kierowcami, którzy prowadzą pojazdy pomimo słabego wzroku. Od września funkcjonariusze będą sprawdzać, czy zmotoryzowani są w stanie odczytać cyfry z odległości 20 metrów. Ci, którzy nie przejdą wyrywkowych testów, stracą prawo jazdy.

 

Akcja sprawdzania wzroku kierowców ma na celu poprawę bezpieczeństwa jazdy na brytyjskich drogach i wezmą w niej udział funkcjonariusze Thames Valley Police, Hampshire Police i West Midlands Police. Mundurowych wspiera organizacja charytatywna Brake Safety i firma Vision Express.

Wszyscy kierowcy zatrzymani przez brytyjskich funkcjonariuszy policji we wrześniu będą musieli przeczytać tablicę rejestracyjną z odległości 20 metrów. Jeśli nie będą w stanie tego zrobić, policja zabierze im prawo jazdy.

Wczoraj policjanci z Surrey Police zatrzymali 87-letniego kierowcę z Woking. Mężczyzna był w stanie odczytać cyfry na tablicy rejestracyjnej tylko z odległości 7,3 metra.

- Nieumiejętność dostrzeżenia zagrożenia lub szybkiej reakcji na sytuację może mieć katastrofalne konsekwencje - stwierdził sierżant Rob Heard, cytowany przez dziennik "The Guardian”.

Na stronie www.gov.uk można ponadto przeczytać: "Kierowca musi być w stanie odczytać (za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych, jeśli to konieczne) tablicę rejestracyjną samochodu wyprodukowaną po 1 września 2001 roku z odległości 20 metrów. Kierowca musi również spełniać minimalne wymogi wzroku w zakresie prowadzenia pojazdu, mając ostrość widzenia co najmniej dziesiętną 0,5 (6/12) mierzoną tablicą Snellena (w razie potrzeby za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych)".

 

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA