Królowa Elżbieta II zdradziła, że jedną z najtrudniejszych czynności w jej życiu jest noszenie królewskiej korony.

Królowa Elżbieta II udzieliła wywiadu w dokumencie BBC, w którym wspominała 65. rocznicę swojej koronacji. Jak się okazuje, królewska korona nie należy ani do najlżejszych, ani najwygodniejszych. Na szczęście królowa Elżbieta II zazwyczaj zakłada ją tylko raz w roku - podczas Państwowego Otwarcia Parlamentu.

Ile waży korona królowej Elżbiety II?

Jak mówią eksperci, trzeba pamiętać, że królewskie korony wysadzane są diamentami, które są kamieniami. A co za tym idzie, są bardzo ciężkie. Korona waży dokładnie 2,23 kg i ma 2868 diamentów, 11 szafirów, 11 szmaragdów i 269 pereł. Nic dziwnego, że noszenie jej jest bardzo trudne.

Sama królowa wyznała, że nosząc, nie może schylać głowy, ponieważ pod tym ciężarem prawdopodobnie jej szyja doznałaby dużego uszkodzenia albo poważnego złamania kręgów szyjnych. Dlatego, gdy chce przeczytać przygotowane przemówienie, musi unosić kartki na wysokość oczu.

 

,, Na szczęście ja i mój ojciec mamy podobny kształt głowy, co chociaż trochę ułatwia jej noszenie ,,  - wyznała królowa.

 

Co ciekawe, królowa Wiktoria zrezygnowała z tej korony, ponieważ była zaniepokojona jej dużą wagą.

Gdy królowa Elżbieta II była koronowana, a przypomnijmy, że odbyło się w 1957 roku, korona musiała być wyprofilowana pod jej młodą głowę. Łuki zostały tak obniżone, aby pasowały na 27-letniej monarchini.

 

Korona została nazwana od imienia Edward the Confessor i można ją publicznie podziwiać w Jewel House w The Tower of London. Jak widać, bycie królową nie jest wcale takie proste.

 

 

Dariusz Pilichowski

Żródło: Plotek

Data Publikacji: 03.03.2020  20.40

 

Ile waży korona królowej Elżbiety II?
03 marca 2020

Komentarze

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

 

 

 

 

Wejdź na

CIEKAWOSTKI

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA