Komentarze

Mieszkańcy miasteczka w północnych Indiach mogą po raz pierwszy od 30 lat podziwiać z okien swoich domów ośnieżone stoki Himalajów. Ta zaskakująco dobra widoczność, nawet do 200 km, jest efektem wprowadzonej kwarantanny i gwałtownego spadku poziomu zanieczyszczenia powietrza.

 

W wielu miejscach na świecie walka z pandemią koronawirusa przyniosła znaczącą poprawę jakości powietrza. Podobnie jest w Indiach, gdzie od 22 marca obowiązuje 21-dniowa kwarantanna. Wcześniej władze podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich połączeń lotniczych i kolejowych, firm i szkół. Co więcej, nie pracuje wiele fabryk. Według danych India Today Data Intelligence Unit, dzięki wprowadzonym obostrzeniom, w całym kraju zanieczyszczenie powietrza zmniejszyło się o 33 proc., a w New Delhi nawet o 44 proc.Szczyty Himalajów widoczne z odległości 200 km

Pozytywne efekty wprowadzonych ograniczeń odczuli, a właściwie zobaczyli, mieszkańcy miasteczka Dźalandhar w północnych Indiach. Okazuje się bowiem, że wielu z nich po raz pierwszy od 30 lat może podziwiać ośnieżone szczyty Himalajów z okien własnych domów. Warto tutaj zaznaczyć, że indyjskie miasto oddalone jest od słynnego pasma o blisko 200 kilometrów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachwyceni mieszkańcy dzielą się swoimi zdjęciami w mediach społecznościowych. Niektórzy przyznają, że przez całe swoje życie nie mieli świadomości, jak niesamowity mogliby mieć widok ze swojego domu, gdyby powietrze było lepszej jakości.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z powodu pandemii mocno ucierpi jednak branża turystyczna w Nepalu. Jest to oczywiście związane z zablokowaniem możliwości zdobywania Himalajów. Szacuje się, że nepalski rząd straci z tego powodu nawet 4 mln dolarów.

Według najnowszych danych do tej pory w Indiach odnotowano prawie 6 tys. przypadków zakażenia i 178 zgonów z powodu koronawirusa.  

 

 

Dariusz Pilichowski

Żródło: Media

Data Publikacji: 09.04.2020 21.00

 

 

Himalaje widoczne z odległości 200 km. Zaskakujący efekt kwarantanny.
09 kwietnia 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

 

 

 

 

Wejdź na

CIEKAWOSTKI

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA