Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje
w Garmisch-Partenkirchen
31 grudnia 2018
Dawid Kubacki wygrał kwalifikację na skoczni Grosse Olympiaschanze w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Do głównych zawodów zakwalifikowało się sześciu polskich skoczków.
 

Kwalifikacje poprzedzone zostały dwoma seriami treningowymi, w których najlepiej spisali się Ryoyu Kobayashi i Robert Johansson. O awans do konkursu głównego ubiegało się siedmiu reprezentantów Polski.

Zmagania rozpoczęto z 17. belki, a jako pierwszy z Polaków swój skok oddał Aleksander Zniszczoł. 124 metry w tamtych warunkach dawało najniżej notowanemu polskiemu skoczkowi z grona powołanych małe szansę na udział w głównym konkursie. Jak się jednak okazało była to wystarczająca odległość.

Jako pierwszy kwalifikacje do konkursu zagwarantował sobie weteran Noriaki Kasai. Kompletnie nieudany skok oddał za to Maciej Kot, który po dystansie 118,5 metra nie mógł spodziewać się awansu do głównej imprezy.

Lepiej spisał się Stefan Hula, który doleciał na 124 metr i cieszył się z awansu. Chwilę po nim skakał Peter Prevc i rozczarował uzyskując zaledwie 112,5 metra - to był najbardziej "zepsuty" skok w kwalifikacjach. Do grona 50. najlepszych skoczków pewnie wkroczył Jakub Wolny, który po obniżeniu belki osiągnął 128 metrów. Miejsce miał jeden upadek - Domen Prevc wywrócił się przez nartę odpiętą przy lądowaniu.

Świetny skok oddał Dawid Kubacki, co po jego znakomitej dyspozycji na serii treningowej nie dziwiło. 135,5 metra dawało Polakowi pozycję lidera, gdy do skoków przymierzała się czołowa dziesiątka. Zawodnicy ze światowego topu zaliczyli kilka wpadek. Stefan Kraft skoczył tylko 125 metrów, Jewgienij Klimow wylądował o trzy metry krócej.

Poziom kwalifikacji „uratowała” dyspozycja Kamila Stocha, który wyrównał osiągnięcie Kubackiego czyli 135,5 metra, ale plasował się za mniej utytułowanym kolegą. Piotr Żyła uplasował się poza „dziesiątką” z wynikiem 132 metrów. Najdalszy skok kwalifikacji oddał Ryoyu Kobayashi, ale 140 metrów nie wystarczyło mu by zostać wyżej sklasyfikowanym niż Kubacki.

 

 

 

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA