Co drugi Brytyjczyk uważa,
że jego kraj przestanie istnieć.
12 listopada 2019
Wielka Brytania może przestać istnieć w ciągu najbliższej dekady - uważa 50 proc. uczestników sondażu Ipsos MORI przeprowadzonego wśród obywateli Wielkiej Brytanii - informuje Reuters.
 

W związku z brexitem do jakiego ma dojść 31 stycznia 2020 roku (jego datę przekładano już trzykrotnie, początkowo miało do niego dojść 29 marca) w Wielkiej Brytanii istnieje obawa, że dojdzie do odłączenia się od kraju Szkocji i Irlandii Północnej.

Szkocka Partia Narodowa zapowiada, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE będzie dążyć do rozpisania kolejnego referendum w sprawie niepodległości kraju. Poprzednie - z 2014 roku - zakończyło się porażką zwolenników niepodległości (55 proc. głosujących zagłosowało za pozostaniem Szkocji w Wielkiej Brytanii).

Z sondażu Ipsos Mori wynika, że liczba osób, które uznają, iż Wielka Brytania rozpadnie się w ciągu 10 lat, zwiększyła się o siedem punktów procentowych od 2014 roku - wówczas tego zdania było 43 proc. respondentów.

Tylko 29 proc. uczestników sondażu uważa, że Wielka Brytania w obecnej formie przetrwa kolejną dekadę. W 2014 roku takich osób było 45 proc.

Aż 42 proc. respondentów uważa, że Wielka Brytania przestanie istnieć w ciągu pięciu lat. Przeciwnego zdania jest 44 proc. ankietowanych.

Sondaż przeprowadzono na grupie 1001 pełnoletnich Brytyjczyków pomiędzy 25 a 28 października.

 

(tw)

Źródło: Rzeczpospolita

Data publikacji: 12 października 2019 8:52

 

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Komentarze

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA