Komentarze

    zdj.ilustracyjne

 

Ogromna kula ognia przecięła niebo nad Chinami. Tajemniczy obiekt był widoczny przez kilka sekund, ale sprawił, że zrobiło się jasno jak w dzień. W sieci pojawiły się liczne nagrania ukazujące to niezwykłe zjawisko.

Potężna kula ognia rozświetliła niebo w rejonie miasta Yushu, w północno-zachodnich Chinach. Mieszkańcy byli zaskoczeni i przerażeni tym, jak nisko lecący, ognisty meteoryt rozpadł się na kawałki. Świadkowie zdarzenia twierdzili, że tajemniczemu zjawisku towarzyszyła seria uderzeń.Chiny. Ogromna kula ognia na niebie

Jak widać na nagraniach z chińskiej prowincji Qinghai, potężna kula ognia na kilka sekund rozświetliła niebo, a potem spadła w kierunku ziemi. Świetlisty obiekt zamienił na moment nocne niebo w dzień. Mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia.

 

 

           

 

 

Co ciekawe, również pasażerowie samolotu lecącego z Xi'an zaobserwowali moment, gdy ognista kula przelatywała przez niebo. Jak relacjonowali świadkowie zdarzenia, świetlista kula była początkowo bardzo mała, ale po chwili zamieniła się w duży, ognisty obiekt.

 

                               

Według chińskiego Centrum Sieci Sejsmologicznych obiekt wylądował blisko granicy między okręgami Nangqian i Yusu.

Czym był ten tajemniczy obiekt na niebie? Wielka kula ognia to bolid, czyli spadający meteor, który spalił się w atmosferze. Swoją jasność zawdzięcza temu, że jego wielkość dochodzi nawet do kilkunastu centymetrów. Kiedy taki obiekt znajdzie się w atmosferze, spali się, pozostawiając po sobie bardzo świetlisty ślad.

W ostatnim czasie podobne zjawisko zaobserwowano w Japonii. Świetlisty obiekt był tak duży i jasny, że można go było zobaczyć na niebie z kilku miejsc w kraju. Niektórzy mieszkańcy byli bardzo zaniepokojeni tym widokiem. „Niebo na chwilę pojaśniało i poczułem się dziwnie, bo to nie mógł być piorun” – napisał jeden z internautów. „Co to była za kula ognia? Myślałem, że to koniec świata!” – czytamy w innym komentarzu.

 

Źródło : dobrapogoda24.pl

Chiny. Potężna kula ognia przeszyła niebo. Sieć obiegły nagrania tajemniczego zjawiska.
28 grudnia 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

EUROPA ŚWIAT

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka