Setki tysięcy Brytyjczyków wyszło w czwartek o 20:00 przed swoje domy bądź na balkony, by oklaskami oddać hołd i podziękować pracownikom służby zdrowia, którzy narażając swoje życie walczą z epidemią koronawirusa.

 

W akcji "Clap for Carers" uczestniczyli członkowie rodziny królewskiej, premier Boris Johnson i minister finansów Rishi Sunak, lider opozycji Jeremy Corbyn, celebryci, a także setki tysięcy zwykłych Brytyjczyków.

 

Na profilu rodziny królewskiej Elżbieta II napisała: "Jesteśmy ogromnie wdzięczni za fachową wiedzę i zaangażowanie naszych naukowców, lekarzy oraz służb ratowniczych i publicznych".

 

Na profilu księcia Williama i księżnej Kate na Twitterze opublikowano natomiast nagranie, na którym brawo bije trójka ich dzieci - George, Charlotte i Louis.

To samo robili też następca tronu książę Karol i księżna Camilla, którzy przebywają obecnie w kwarantannie w Szkocji z powodu wykrycia koronawirusa u księcia.

 

W czwartek wieczorem Zjednoczone Królestwo rozświetliło się też na niebiesko - w ten sposób pokazano publiczne poparcie dla personelu NHS, lekarzy i pielęgniarek, które opiekują się u leczą pacjentów zmagających się z koronawirusem.Słynne miejsca i atrakcje, takie jak London Eye, Royal Albert Hall, Shard i Wembley Stadium w Londynie, Principality Stadium w Cardiff i Katedra w Lincoln zostały oświetlone w kolorze NHS - to sposób na oddanie hołdu dla pracowników brytyjskiej ochrony zdrowia.

 

       

 
Dariusz Pilichowski
Źródło: Media
Data Publikacji: 28.03 2020  6.50
 
 
 
 
 
 
Brytyjczycy oklaskami podziękowali pracownikom służby zdrowia
28 marca 2020

Komentarze

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA