Premier Wielkiej Brytanii był pierwszym politykiem z tak wysokiego szczebla, u którego wykryto zakażenie koronawirusem. Teraz, w rozmowie z "The Sun" Boris Johnson ujawnia, jak wyglądały procedury jego leczenia.

 

- Nie da się ukryć, że to były trudne chwile. Lekarze mieli przygotowane wszystko na wypadek, gdyby sytuacja była znacznie gorsza. Dali mi maskę tlenową, dostałem mnóstwo litrów tlenu. Nie czułem się najlepiej i zdawałem sobie sprawę, że plan awaryjny był gotowy - mówi Johnson.

 

Dodał, że sytuacja stała się trudna, gdy przeniesiono go na oddział intensywnej terapii. - Wskaźniki krwi wciąż zmierzały w złym kierunku. Pomyślałem, że lekarstwo na COVID-19 tak naprawdę nie istnieje. Zadawałem sobie pytanie: "jakim sposobem ja z tego wyjdę?" - dodaje brytyjski premier.

 

Johnson podkreśla swoją frustrację faktem, że w ciągu kilku dni jego stan tak bardzo się pogorszył. - Najgorszy był moment, kiedy zastanawiano się, czy przeprowadzić tracheotomię. To było fifty-fifty. Wtedy zaczęli się zastanawiać... jak to przedstawić na zewnątrz - mówi. Lekarze przygotowywali komunikat dotyczący śmierci premiera.

Johnson zdążył na narodziny syna

Zaledwie w ciągu kilku dni od stanu zagrożenia życia Boris Johnson był w stanie być przy swojej partnerce, która urodziła mu syna. W sobotę ogłoszono, że będzie miał imiona Wilfred Lawrie Nicholas. To ostatnie imię wybrano na cześć dwójki lekarzy, którzy uratowali życie premiera.

 

- To dzięki niezwykłej pomocy lekarskiej mogłem tam być. Brak mi słów, to było wspaniałe - tak Boris Johnson ze wzruszeniem opisał obecność przy narodzinach syna.

 

"Przedstawiam wam Wilfreda Lawriego Nicholasa Johnsona, który urodził się 29 kwietnia o 9 rano. Wilfred - po dziadku Borisa. Lawrie - po moim dziadku. Nicholas - na cześć dra Nicka Price'a oraz dra Nicka Harta - to oni uratowali życie Borisa. Ogromnie dziękuję całemu zespołowi szpitala uniwersyteckiego w Londynie za pomoc" - napisała na Instagramie Carrie Symonds.

 

 

Dariusz Pilichowski

Źródło: Media

Data Publikacji: 03.05.2020,  godz. 09.15

 

Komentarze

Boris Johnson o leczeniu koronawirusa. Lekarze przygotowywali się na jego śmierć03 maja 2020
Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Wejdź na

WIELKA BRYTANIA

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA