ABBA wraca po prawie 40 latach. "Nowe piosenki w tym roku"
05 lutego 2020

ABBA wraca na scenę muzyczną z nowymi utworami. Fani nie mają wątpliwości, że będzie to powrót w wielkim stylu. - Trochę się boję, jak ten ich styl - jednak mocno zakorzeniony w latach 70. - zabrzmi w 2020 roku - ocenia dziennikarz muzyczny Marcin Wojciechowski. Materiał magazynu "Polska i Świat".

 

ABBA - jeden z najpopularniejszych zespołów w historii po 38 latach milczenia szykuje wielki powrót na scenę. Grupa pracuje też nad nowymi przebojami. - Nowe piosenki opublikujemy w tym roku. Myślę, że pod koniec lata. Gdybym to ja decydował, byłby to wrzesień i taki mamy cel - mówi Benny Andersson, współtwórca zespołu.

 

O muzycznym powrocie ABBY mówiło się od kilku lat. - Weszli pewnego dnia do studia i okazało się, że powrócił sentyment, że można zrobić coś jeszcze - uważa Marzena Tarka, autorka książki "ABBA. Fenomen i legenda". Muzyków grupy zna osobiście i nie ma wątpliwości, że ABBA wróci w wielkim stylu.

 

- Benny Andersson i Bjorn Ulvaeus cały czas zaznaczali, że zachowają ducha zespołu i będą wspaniałe głosy obu pań Agnethy i Fridy - dodaje Marzena Tarka. 

 

Dziennikarz muzyczny Marcin Wojciechowski zwraca uwagę, że zespół zapowiada nowoczesne utwory. - Ale też ma być nawiązanie do ich stylu i trochę się boję, jak ten ich styl - jednak mocno zakorzeniony w latach 70. - zabrzmi w 2020 roku - dodaje.

 

"Ich przeboje są ponadczasowe"

 

Lata 70. i 80. to był ich czas. Szwedzi szturmem zdobyli światowe listy przebojów. Sprzedali ponad 370 milionów płyt. Do dzisiaj mają mocną pozycję w popkulturze. - Ich przeboje są ponadczasowe. Kluczem jest ich melodyjność. Wszyscy momentalnie zaczynają ruszać bioderkami - komentuje dziennikarka muzyczna Kamila Ryciak.

 

Działalność zawiesili w 1982 roku - jeszcze wtedy planowali kolejną płytę. - Nigdy więcej nie weszli do studia razem - zwraca uwagę Marzena Tarka. I jak dodaje, od dwóch lat "co chwilę pojawiają się w studio i nagrywają i kończą piosenki".

 

 

 
 
 
Dariusz Pilichowski
Źródło: TVN24
Data Publikacji: 05.02.2020   22.00
 
 
 

Komentarze

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA