Komentarze

13-latek najmłodszą ofiarą koronowirusa w Wielkiej Brytanii. "Zmarł w samotności"
31 marca 2020

13-letni Ismali Mohamed Abdulwahab z południowego Londynu to najmłodsza ofiara koronawirusa na Wyspach. Rodzina poinformowała, że chłopiec nie miał chorób współistniejących, a przed zakażeniem był zdrowy. Przez narzucone rygory izolacji, najbliżsi nie mogli być przy chłopcu w ostatnich chwilach życia.

 

"Z przykrością informujemy, że zmarł młodszy brat jednej z naszych nauczycielek w Madinah College. Ismael miał tylko 13 lat, wcześniej nie miał stwierdzonych innych poważnych chorób. Niestety, w ostatnich chwilach nie mogli towarzyszyć mu członkowie rodziny - wynikało to z wysoce zakaźnej natury Covid-19" - czytamy na stronie internetowej zbiórki organizowanej przez Madinah College. Uczelnia zebrała 20 tys. funtów na pogrzeb chłopca.

 

Rodzina 13-latka w rozmowie z gazetą "Metro" poinformowała, że gdy chłopiec zaczął wykazywać pierwsze objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem - trudności z oddychaniem - został przyjęty do szpitala Kings College. Został podłączony do respiratora, a gdy jego stan się pogorszył, wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Stan Ismaliego nie uległ poprawie, chłopiec zmarł w poniedziałek nad ranem.

 

- Jesteśmy zupełnie rozbici - przekazała rodzina.

 

Rekordowa liczba zgonów

 

We wtorek w Wielkiej Brytanii zanotowano rekordową liczbę zgonów z powodu koronawirusa w ciągu doby - 381. Łączny bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł do 1789.

Jak podało ministerstwo zdrowia, w całym kraju na obecność koronawirusa przebadano dotychczas 143186 osób, z czego 25150 testów dało wynik pozytywny. Oznacza to wzrost wykrytych zakażeń w ciągu doby o 3009. Bilans nowych zakażeń obejmuje dobę między godz. 9 w poniedziałek, a godz. 9 we wtorek.

 

Wielka Brytania zajmuje ósme miejsce na świecie pod względem liczby zakażeń koronawirusem i siódme pod względem liczby zgonów przez niego spowodowanych.

 

 

Dariusz Pilichowski

Źródło: Media

Data Publikacji: 31.03.2020 22.28

 

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA