Komentarze

„Różowy” super księżyc na początku kwietnia z największym wydarzeniem księżycowym w 2020 roku.
02 kwietnia 2020

Największy i najjaśniejszy super księżyc roku ma się odbyć w kwietniu. Różowy super księżyc, czasem nazywany pełnią paschalną, odbędzie się 7 kwietnia, wypełniając nocne niebo jasnym i świetlistym hołdem dla sezonu wiosennego.

 

Nazwa pochodzi od greckiego słowa „Pascha”, ponieważ wybrano różowy super księżyc jako pierwszy księżyc w pełni po równonocy wiosennej, która miała miejsce 20 marca

Chociaż nazywa się to różowym super księżyc, światło księżyca tak naprawdę nie będzie różowe.

„Różowa” etykieta została wybrana częściowo jako odniesienie do rodzaju dzikiego kwiatu rodzimego w Ameryce Północnej, zwanego „floksem subulata”, który ma żywy różowy odcień i jest powszechnym znakiem wiosny, zgodnie z raportem w Newsweek.

Super księżyc zazwyczaj występuje tylko raz w roku, gdy księżyc w pełni pokrywa się z księżycem znajdującym się również najbliżej Ziemi, zwanym perygeum.

W porównaniu ze standardowymi pełnymi księżycami, super księżyc mogą wydawać się o 7-14 procent większe i do 30 procent jaśniejsze

Super księżyce są stosunkowo rzadkie, ponieważ orbitalna ścieżka Księżyca wokół Ziemi jest eliptyczna, a nie okrągła, co oznacza, że ​​pełne księżyce rzadko występują, gdy księżyc znajduje się również w swoim perygeum.

Raczej większość pełnych księżyców ma miejsce, gdy księżyc znajduje się dalej od Ziemi, przez co wydaje się ciemniejszy i nie tak duży, jak podczas super księżyca.

 

Różowy super księżyc jest także pierwszym pełnią księżyca po równonocy wiosennej. Nazywa się go różowym nie ze względu na kolor jego światła, ale po „floksie subulata”, gatunku północnoamerykańskiego dzikiego kwiatu o żywym różowym odcieniu, który jest powszechną oznaką wiosny

 

 

Według Tani de Sales Marques z Royal Observatory różowy super księżyc ma osiągnąć swój szczyt 7 kwietnia o 22:35.

„Najlepiej jest poczekać, aż słońce zajdzie i niebo stanie się ciemne, znaleźć niezakłócony widok nieba i przy sprzyjającej pogodzie powinieneś zobaczyć nieco jaśniejszy niż zwykle księżyc w pełni” - powiedział de Sales Marques powiedział Newsweek.

„A jeśli zastanawiasz się nad zrobieniem zdjęcia z okazji, pamiętaj, że potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, takiego jak aparat z długim teleobiektywem, ponieważ księżyc uchwycony przez telefon będzie wyglądał bardziej jak kropelka . ”

 

 

Super księżyc ma miejsce, gdy księżyc jest w pełni, a jego orbita w punkcie perygeum znajduje się najbliżej Ziemi.

Gdy księżyc krąży w elipsie, jego najbliższy punkt - perygeum - zbliży się bardzo blisko ziemi. Najdalszy punkt elipsy nazywa się apogeum.

Kiedy w perygeum pojawia się pełnia księżyca, księżyc wygląda jaśniej i jest większy niż zwykły księżyc, stąd pseudonim super księżyc.   

19 lutego zobaczymy drugi księżycowy spektakl w trylogii super księżyca.

Pierwszym super księżycem był „Blood Wolf Super Moon” 21 stycznia, a trzeci odbędzie się 21 marca.

19 lutego księżyc będzie 221 734 mil od Ziemi.

Dla nowojorczyków księżyc wzejdzie o 17.46, a 20 lutego będzie o 7.35 rano, zgodnie z U.S. Naval Observatory.

I będzie oficjalnie pełna o 10.53  według NASA's Skycal.

 

 

 

Dariusz Pilichowski

Żródło: DailyMail

Data Publikacji: 02.04.2020 8.30

Radio Top  Kręci Nas Muzyka

Kręci Nas Muzyka

Loading ...

   KONTAKT

Unit 29

Booth House

Featherstall Road South

Oldham

OL9 7TQ

Radio Top

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN

2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone | www.radiotop.com.pl

WIADOMOŚCI

POGODA

RADIO

RAMÓWKA

HIT NA HIT

TOP40.PL

MAPA RADIA

REKLAMA

POPROCK-owa 20stka